handel budownictwo/nieruchomości ekonomia/biznes/finanse

W cyklu "Tour de Spółki" z punktu widzenia dewelopera przyglądamy się procesowi budowy mieszkania: od zakupu działki po odbiór lokalu.

16.10.2020 | Bankier.pl

Budowa bloku trwa około 18-20 miesięcy, najszybciej sprzedają się mieszkania małe i tylko niewielka część klientów odbiera je "za pierwszym razem" - to tylko niektóre z ciekawostek, jakie zdradzili nam przedstawiciele Echo Investment. W ramach drugiego odcinka cyklu "Tour de Spółki" przyglądamy się bliżej jednemu z największych polskich deweloperów, by poznać pełen proces budowy mieszkania: od zakupu działki po odbiór lokalu.

Mieszkanie zdecydowana większość z nas albo już kupiło, albo chce kupić, albo przynajmniej wynajmuje. Przed zakupem siłą rzeczy chcemy, by było ono możliwie jak najtańsze, po zakupie zależy nam jednak na tym, by jego wartość rosła. Nowe budownictwo budzi wiele emocji, ponieważ w grę wchodzą ogromne pieniądze. Dla wielu Polaków zakup mieszkania to największy pojedynczy wydatek w życiu. Nic dziwnego, że wokół deweloperów narosło sporo mitów. Tym bardziej warto spojrzeć na perspektywę deweloperów, o ile bowiem tę klienta wielu z nas zna, o tyle poznanie procesu powstawania mieszkania może pozwolić zrozumieć nam wiele decyzji, które podejmują sprzedający mieszkania na rynku pierwotnym.

Więcej na temat w artykule https://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-sie-buduje-mieszkania-Tour-de-spolki-Echo-Investment-7982001.html

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bankier.pl
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie

Bankier.pl to wiodący serwis o tematyce finansowej i ekonomicznej. Od 2000 roku wspiera swoich czytelników w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji dotyczących budżetów domowych i firmowych, inwestycji czy kwestii podatkowych. Misją portalu jest dostarczanie najważniejszych informacji gospodarczych oraz propagowanie wiedzy i świadomości ekonomicznej. Dzięki zaangażowaniu wielu ekspertów Bankier stał się jednym z najbardziej opiniotwórczych serwisów o tematyce finansowej w kraju. Jedną z jego części jest Smart Bankier – platforma poświęcona produktom takim jak kredyty gotówkowe, hipoteczne, lokaty czy konta osobiste. Współpraca z największymi bankami oraz instytucjami finansowymi pozwala na znalezienie najlepszych ofert oraz odpowiedzialne zarządzanie swoimi finansami.

załączniki

więcej z kategorii handel