nowe produkty/usługi internet sprawy społeczne technologie media/marketing/reklama ekonomia/biznes/finanse

Bank BNP Paribas z nową ofertą dla klienta Bankowości Premium

17.09.2020 | Bank BNP Paribas

Nowa Bankowość Premium to propozycja Banku BNP Paribas skierowana do grona najbardziej wymagających klientów. Szeroka oferta produktowa, w tym nowoczesne Moje Konto Premium, obsługa klienta w sposób holistyczny, myślenie przez pryzmat potrzeb klienta, nie tylko związanych z majątkiem, indywidualny doradca, a także dyskretne miejsce w nowoczesnym formacie oddziałów - to jest pomysł na nową Bankowość Premium w Banku BNP Paribas.

– Bankowość Premium to efekt naszych wywiadów z klientami i doradcami, wsłuchiwania się w ich potrzeby i oczekiwania, oraz przede wszystkim wsparcie w realizacji ich planów. Dotychczas takie podejście charakteryzowało bankowość prywatną. Jednocześnie na rynku brakuje optymalnej oferty dla klientów zamożnych, a ich grono rośnie i ma coraz większe wymagania – mówi Łukasz Wojdak, Dyrektor Departamentu Zarządzania Segmentem Klientów Biznesowych i Premium w Banku BNP Paribas. – Relacje to słowo klucz nowej Bankowości Premium. Utrzymanie  stałego kontaktu z klientami jeszcze nigdy nie było ani tak trudne ani tak ważne. Rolą doradców jest uświadamianie klientom, że myślenie o życiu i finansach należy realizować w dłuższej perspektywie. Wsłuchujemy się w ich potrzeby, oferujemy zestaw kompleksowych rozwiązań, które pozwolą naszym klientom jeszcze korzystniej i bardziej wszechstronnie rozporządzać majątkiem, chronić go i pomnażać – dodaje Łukasz Wojdak. 

Bankowość Premium jest skierowana do klientów, którzy mają wpływy w kwocie min. 10 tys. zł miesięcznie lub posiadają w Banku - na rachunkach lub poprzez zakupione produkty oszczędnościowo-inwestycyjne o wartości min. 100 tys. zł.

Kluczem są długoterminowe relacje

Dla doradcy Premium Banku BNP Paribas kluczowe jest tworzenie długoterminowej relacji z klientem, opartej na etycznym podejściu, jednocześnie będąc dobrym partnerem biznesowym. Wysoki poziom wiedzy doradcy zapewniony jest dzięki certyfikacji wewnętrznej i zewnętrznej EFPA na poziomie II lub III, czyli Europejskiego Praktyka Inwestycyjnego i Europejskiego Doradcy Finansowego.

Moje Konto Premium jest bezpłatne dla klientów spełniających określone kryteria finansowe. Oferta obejmuje dwie karty debetowe do wyboru: Moja Karta Premium lub Karta Multiwalutowa, pakiet Cyber, usługę autooszczędzania, darmową transakcyjność (przelewy, w tym 3 przelewy natychmiastowe w GOonline/GOmobile, wypłaty) w Polsce i za granicą, co jest odpowiedzią na elastyczność, bezpieczeństwo i wolność wyboru - tak istotne dla klientów Premium.

– Moje Konto Premium już dziś odpowiada na wymagania jutra. Zaoferowaliśmy całą gamę kompleksowych rozwiązań, które mają zapewnić naszym klientom maksymalną wygodę, elastyczność oraz bezpieczeństwo – mówi Marcin Salamon, Dyrektor Departamentu Oferty Produktowej w Banku BNP Paribas.

Ty masz potrzebę, a my mamy na nią odpowiedź

Wygodę i szybkość w transakcyjności zapewnia aplikacja mobilna Banku BNP Paribas. Klient Premium bezpłatnie i w łatwy sposób może korzystać z przelewów złotowych i walutowych SEPA, a także przelewów natychmiastowych oraz wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Moja Karta Premium umożliwia płacenie z Mojego Konta Premium w dowolnej walucie bez dodatkowych opłat za przewalutowanie. Alternatywą dla klientów zarabiających lub posiadających walutę jest możliwość skorzystania z Karty Multiwalutowej połączonej z posiadanymi przez klienta kontami walutowymi. 

Oszczędzanie nigdy nie było tak łatwe jak teraz

Na początek klientom, którzy skorzystają z oferty Mojego Konta Premium, Bank zapewnia, obok ofert specjalistycznych oraz elastycznej Lokaty Premium, atrakcyjnie oprocentowaną Moją Lokatę Premium na Start na okres 3 miesięcy. Dodatkowo, usługa autooszczędzania do Mojego Konta Premium pozwala w intuicyjny, automatyczny i systematyczny sposób przelewać środki na Konto Oszczędnościowe. Z kolei dla klientów, którzy oczekują więcej i są w stanie zaakceptować ryzyko inwestycyjne, mamy w ofercie portfele inwestycyjne i fundusze BNP Paribas TFI, certyfikaty strukturyzowane oraz lokaty inwestycyjne, a także dostęp do szerokiej gamy instrumentów finansowych w ramach oferty Biura Maklerskiego Banku BNP Paribas. Do końca 2020 roku Bank wprowadzi również prostą i transparentną usługę doradztwa inwestycyjnego.

Zabezpieczenie siebie i swojej rodziny na przyszłość

Planowanie jest podstawą realizacji marzeń. W obszarze zabezpieczenia rodziny pomoże elastyczny Program Systematycznego Oszczędzania BNP Paribas TFI, który Bank planuje wprowadzić do końca 2020 roku.  Ważne także, aby nie zapomnieć o sobie i zaplanować wygodną i bezpieczną emeryturę, co może znacząco ułatwić proponowane produkty w ramach programu IKE oraz IKZE. Czasami nasze plany są weryfikowane przez życie, stąd dobra ochrona ubezpieczeniowa (życie i zdrowie) to najlepszy prezent, jaki można zaplanować dla siebie i swoich bliskich, pomoże w tym Plan na Życie i Plan wsparcia w chorobie Premium oraz Plan na zdrowie przygotowany wspólnie z BNP Paribas Cardif.

Racjonalne gospodarowanie finansami domowymi

Majątek rodzinny często budowany jest latami i bierze się z rozsądnego podchodzenia do finansów. Bankowość Premium ułatwia to poprzez moduł zniżek oferowanych w ramach Mojej Karty Premium, a umożliwiając korzystanie z prestiżowej karty kredytowej, zapewnia dostęp do platformy mamBONUS, w ramach której klient zbiera punkty za wykonane transakcje, a następnia ma możliwość wymienia ich na vouchery lub konkretne produkty z wybranych sklepów.

Bądź bezpieczny w sieci

Coraz częściej myślimy nie tylko o bezpieczeństwie fizycznym, ale również o bezpieczeństwie w sieci. Klienci, którzy wybiorą Moje Konto Premium, mogą liczyć na bezpłatny Pakiet Cyber BNP Paribas. To unikalne rozwiązanie, które pozwoli poprawić i stale monitorować bezpieczeństwo użytkowników sieci, co w dzisiejszych czasach wydaje się absolutną koniecznością. Jest to dostęp do dwóch usług chroniących przed wyłudzeniami i czuwających nad bezpieczeństwem danych osobowych w sieci: Bezpiecznej Tożsamości od Experian i Alertów BIK od Biura Informacji Kredytowej.

Pierwszy z nich monitoruje tak zwany „darknet” (to sieć ukryta dla popularnych wyszukiwarek takich jak m.in. Google, w którym użytkownicy prowadzą handel od przecenionego sprzętu AGD, przez podróbki towarów luksusowych, czy nielegalne licencje oprogramowania, aż po pakiety danych osobowych internatutów). W przypadku znalezienia w nim danych klienta, system wysyła alert oraz instrukcje dotyczące tego, jak najszybciej i najskuteczniej je ochronić.

W ramach usługi Alerty BIK, Biuro Informacji Kredytowej wysyła ostrzeżenia SMS i e-mail  o każdej próbie zaciągnięcia kredytu lub pożyczki na nasze dane. Alert może więc oznaczać  próbę  wyłudzenia pieniędzy, jeśli to nie my  wnioskowaliśmy o kredyt. Ostrzeżenia działają również w przypadku wykorzystania naszych danych np.: do podpisania umowy z siecią komórkową na zakup drogiego telefonu lub zawarcia umowy z dostawcą energii.

Specjalnie dla posiadaczy Mojego Konta Premium pakiet Cyber jest dostępny bez opłat przez 12 miesięcy od momentu podpisania umowy ramowej w ramach Promocji Moje Konto Premium z Pakietem Cyber BNP Paribas .

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bnpparibas.pl oraz w oddziałach Banku BNP Paribas.

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy, Bank BNP Paribas
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii nowe produkty/usługi