nowe produkty/usługi środowisko naturalne/ekologia sprawy społeczne transport ekonomia/biznes/finanse energetyka

innogy go! wjeżdża do Zakopanego

15.09.2020 | innogy
  • innogy go! wprowadza flotę elektryków do Zakopanego
  • Kierowcy będą mogli wypożyczyć i zwrócić auto w jednej z trzech oznaczonych stref na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego
  • Turyści dojadą cichymi i bezemisyjnymi samochodami innogy go! w okolice Morskiego Oka i do kolejki na Kasprowy Wierch

 

Jesienią tatrzańskie szlaki mienią się tysiącem barw. Już od 15 września będzie można dotrzeć na nie autem innogy go! Wypożyczonym elektrykiem dojedziemy do bram Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 

Po Tatrach ekologicznie

Wspólny projekt innogy go! i Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) zaowocował wprowadzeniem floty elektrycznych BMW i3 na teren Zakopanego i okolic. Usługa początkowo będzie działać testowo przynajmniej do końca października tego roku. Jej celem jest zapewnienie turystom przyjeżdzającym do Zakopanego bez swoich samochodów możliwości odwiedzania Parku przy wykorzystaniu ekologicznego transportu – elektrycznych aut, które są ciche i nie emitują spalin.

 

  –  Naszym głównym zadaniem jest ochrona przyrody wewnątrz Parku, ale chętnie wspieramy wszelkie inicjatywy, które wpływają na jakość środowiska poza jego granicami. Nie da się chronić Tatr bez myślenia o terenach, które je otaczają. Dlatego nie jest to nasze pierwsze doświadczenie z elektromobilnością – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 

Oferta dla Zakopanego

Dla kierowców podróżujących na terenie TPN oferta innogy go! wygląda bardzo podobnie jak w Warszawie. Są dostępne 4 pakiety minut:

  • Pakiet 8 minut  –  9,99 zł
  • Pakiet 30 minut – 29,99 zł
  • Pakiet 75 minut – 59,99 zł
  • Pakiet 300 minut – 99,99 zł

Im wyższy pakiet, tym niższa opłata minutowa. W momencie wykorzystania pakietu system automatycznie zacznie naliczać opłatę w wysokości 1,29 zł za minutę jazdy. Niewykorzystany czas z pakietu przepada. Nie ma opłaty za przejechane kilometry.

W tej chwili  do wypożyczenia dostępnych jest 10 aut. Wynająć i zwrócić samochód należy w jednej ze specjalnych stref :

  • Centrum Zakopanego – ul. Chałubińskiego 42 (parking przy Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN)
  • Kuźnice – nieopodal kolejki na Kasprowy Wierch (parking przy siedzibie TPN)
  • Palenica Białczańska (parking TPN)

 

Szlaki TPN z innogy  go! i pierwsza jazda w prezencie

- Tatry to jedno z najpiękniejszych przyrodniczo miejsc na świecie. Włączyliśmy się w ochronę naszych najwyższych gór i zaoferowaliśmy jedyną w Polsce w pełni elektryczną flotę aut. To jeszcze jedna cegiełka w promowaniu transportu ekologicznego – mówi Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility w innogy Polska.

Na nowych użytkowników w prezencie czeka pierwsza jazda. Osoby zakładające konto w aplikacji mogą wpisać kod o nazwie ZAKOPANE na pierwszym ekranie rejestracji i otrzymają 20 zł na przejazdy.

 

Dodatkowe informacje dla mediów:                                        

Biuro prasowe innogy: +48 (22) 821 41 51

Email: biuro.prasowe@innogy.com

 

Biuro prasowe Tatrzańskiego Parku Narodowego: +48 (18) 20 23 243, 607 601 985

Email: pkolodziejska@tpn.pl

kontakt dla mediów
innogy
Biuro prasowe

biuro.prasowe@innogy.com

tel: +48 (22) 821 41 51

informacje o firmie

Grupa innogy jest jednym z wiodących europejskich koncernów energetycznych. Grupa działa w obszarach energii odnawialnej, elektroenergetycznej i gazowej infrastruktury sieciowej oraz sprzedaży, skupiając się w swoich działaniach na oferowaniu obecnym i przyszłym klientom innowacyjnych i zrównoważonych produktów oraz usług, dzięki którym będą oni mogli w sposób bardziej efektywny korzystać z różnych form energii i podnosić jakość swojego życia. Kluczowymi rynkami działalności Grupy innogy są Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry.

Największymi firmami należącymi do Grupy innogy w Polsce są innogy Polska S.A. - odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię do około miliona klientów oraz spółka innogy Stoen Operator Sp. z o.o., zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną. Dodatkowo w Polsce działa spółka innogy Business Services Polska Sp. z o.o., odpowiedzialna za procesy obsługi wewnętrznej koncernu innogy w zakresie rachunkowości, finansów i innych procesów biznesowych, a także obszaru IT oraz spółka innogy Renewables Polska, która odpowiada m.in. za rozwój projektów, budowę i eksploatację farm wiatrowych .Do Grupy innogy w Polsce należą również farmy wiatrowe o łącznej mocy ponad 220 megawatów.

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi