wydarzenia zdrowie technologie ekonomia/biznes/finanse

Polska firma GlucoActive pokonuje 300 firm z całego świata i zwycięża Collision Pitch Contest 2020 w Toronto

30.06.2020 | GlucoActive Sp. z o.o.

Collision, jedna z największych konferencji technologicznych na świecie, która co roku budzi bardzo duże zainteresowanie mediów, korporacji, inwestorów, startupów i mentorów z całego świata. Podczas Collision 2020 można było wysłuchać wystąpień m.in. szefa WHO - Tedros'a Adhanom Ghebreyesus, CTO Twittera - Parag'a Agrawal'a czy Justin'a Trudeau - premiera Kanady oraz wielu innych.

W tegorocznej edycji Collision udział wzięło ponad 32 000 uczestników z 140 krajów. Jednym z  nich była polska firma GlucoActive, która zakwalifikowała się do konkursu na najlepszy startup. Do konkursu zakwalifikowało się aż 300 startupów z różnych zakątków świata oraz reprezentujących wiele dziedzin. Pokonując kolejne etapy, drugiego dnia eventu, wrocławska firma trafiła do wielkiego finału. Ostatniego dnia konferencji trzy najlepsze startupy rozpoczęły walkę o zwycięstwo.

Reprezentujący firmę, CEO i założyciel GlucoActive, Robert Stachurski przybliżył jurorom misję oraz technologię GlucoActive wyjaśniając im jak wielkim, światowym problemem jest wzrost liczby osób chorujących na cukrzycę i jak ogromny ma ona wpływ na komfort ich życia.

25 czerwca, podczas zamknięcia tegorocznej edycji Collision, GlucoActive został ogłoszony zwycięzcą konkursu na najlepszy Pitch!

„To dla nas ogromny zaszczyt być docenionym na tak ważnym wydarzeniu. Nagroda ta będzie dla nas motywacją i zastrzykiem energii w dalszym udoskonalaniu naszej technologii i podczas aktualnych badań klinicznych” - skomentował Robert Stachurski, prezes zarządu GlucoActive.

GlucoActive jest pierwszą polską firmą w historii, której udało się uzyskać to wyróżnienie.

kontakt dla mediów
Robert Stachurski
Prezes zarządu, GlucoActive Sp. z o.o.
Robert Stachurski

robert.stachurski@gluco-active.com

tel: +48601642466

informacje o firmie

O firmie

GlucoActive to spółka technologiczna z siedzibą w sercu Wrocławia.  Przez ostatnie 4 lata zajmuje się pracami badawczo-rozwojowymi nad innowacyjnymi technologiami medycznymi, które mają poprawić jakość i komfort życia pacjentów chorych na cukrzycę. Jedną z opatentowanych technologii firmy jest urządzenie do bezinwazyjnego pomiaru glukozy we krwi metodami optycznymi.

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia