media/marketing/reklama ekonomia/biznes/finanse

Provident Polska z tytułem Super Etycznej Firmy

26.03.2020 | Provident Polska SA

Provident Polska został laureatem konkursu Etyczna Firma 2019 organizowanego przez redakcję „Pulsu Biznesu”. Lider rynku pożyczkowego otrzymał to wyróżnienie już po raz piąty, w tym - trzeci raz z rzędu, a to wiąże się z przyznaniem tytułu Super Etycznej Firmy.

Provident Polska od lat działa na rzecz wysokich standardów etycznych w branży, inicjując m.in. projekty samoregulacyjne. Firma szczególny priorytet nadała edukacji finansowej oraz jasnej, przejrzystej komunikacji z klientami. Działania pożyczkodawcy zostały wyróżnione w organizowanym przez redakcję „Pulsu Biznesu” konkursie Etyczna Firma 2019, w którym nagradzane są firmy kierujące się zasadami uczciwości, rzetelności i odpowiedzialności społecznej.

- Wyróżnienie w plebiscycie Etyczna Firma, to potwierdzenie, że działamy zgodnie z najwyższymi standardami. W tym roku Provident Polska został nagrodzony już po raz piąty, w tym - trzeci raz z rzędu, co wiąże się z otrzymaniem tytułu Super Etycznej Firmy. – podkreśla Agnieszka Kłos, Prezes Provident Polska. - Budujemy relacje z klientami, pracownikami i otoczeniem na solidnym fundamencie - w oparciu o prawo i normy etyczne. Otrzymane wyróżnienie jest dla nas dodatkową motywacją do doskonalenia swoich procesów i wypracowywania standardów etycznych dla całej branży ­– dodaje Agnieszka Kłos.

Provident Polska, niezależnie od sytuacji rynkowej, kieruje się wartościami, którymi są: szacunek, odpowiedzialność i przejrzystość. Pożyczkodawca dba o swoich klientów nie tylko wtedy, kiedy potrzebują wsparcia przy realizacji swoich planów, ale także wtedy, gdy mają przejściowe kłopoty finansowe. W sytuacjach wyjątkowych, kierując się dobrem klienta, Provident Polska wdraża rozwiązania pozwalające uniknąć nadmiernego zadłużenia.

Standardowe działania Provident Polska, takie jak rozwiązania umożliwiające odroczenie terminu spłaty raty w przypadku trudności finansowych, stały się realną pomocą dla wielu klientów firmy w sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie doradców oraz klientów Provident Polska zawiesił także obsługę domową swoich pożyczek. Jednocześnie umożliwiono pożyczkobiorcom spłatę zobowiązań na konto bankowe.

Etyczna Firma 2019

W ramach tegorocznej, szóstej edycji konkursu doceniono 19 firm. Pięć z nich, wyróżnionych przez trzy lata z rzędu, otrzymało tytuł Super Etycznej Firmy.  W tej grupie znalazły się AbbVie Polska, ING Bank Śląski, Kompania Piwowarska, Kruk oraz Provident Polska. 11 podmiotów zdobyło laur Etycznej Firmy.

kontakt dla mediów
Karolina Łuczak
Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej Rzeczniczka Prasowa, Provident Polska SA
Karolina Łuczak

karolina.luczak@provident.pl

tel: + 48 22 455 48 39

informacje o firmie

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką, dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. W latach 2015, 2016 i 2018 Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2018).

załączniki

więcej z kategorii media/marketing/reklama