wydarzenia sport

Runmageddon Gladiator Race odroczony

26.03.2020 | Runmageddon

Dwa wydarzenia Runmageddon Gladiator Race w Milovicach i Libercu zostały przeniesione na kolejny rok. Decyzja organizatorów związana jest z aktualną sytuacją epidemiologiczną.

 

W tym roku w Czechach miały odbyć się dwa pierwsze polsko-czeskie eventy OCR. Polski organizator biegów przeszkodowych, Runmageddon i czeski Gladiator Race zapowiedzieli je już na koniec 2019 roku. Pierwszy z nich,  miał odbyć się w maju w Milovicach koło Pragi, a drugi w lipcu w Libercu. Obecnie trwająca pandemia zmusiła organizatorów do przeniesienia wydarzeń. Zarówno w Polsce, jak w Czechach sytuacja związana z koronawirusem SARS-Cov-2 jest dynamiczna i nikt nie ma pewności, kiedy życie społeczne i zdrowotne wróci do normy.

- Aktualna sytuacja, zamknięcie granic i obostrzenia wprowadzone przez nasze rządy nie pozwalają nam przygotować wydarzeń, tak jak to sobie planowaliśmy. Jednakże, razem z Runmageddonem, nie poddajemy się szukamy nowych dat na nasze wspólne event- mówi Roman Šinkovský, dyrektor firmy Sportvisio, organizatora Gladiator Race w Republice Czeskiej. - Przygotowanie eventu międzynarodowego wymaga czasu i możliwości  swobodnego przemieszczania się. Organizację tych dwóch wydarzeń rozpoczęliśmy już na początku roku, niestety nie możemy tego kontynuować. Teraz najważniejsze jest zdrowie, które utrzymamy pozostając w domach. To nie czas na innowacyjne przedsięwzięcia. Trzeba to przyjąć z pokorą- tłumaczy Jaro Bieniecki, prezes RUNMAGEDDON S.A.

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia