budownictwo/nieruchomości ekonomia/biznes/finanse

Concordia wprowadza ułatwienia w ubezpieczeniach domów i rolnych

Ograniczenia związane z rozwijającą się epidemią koronawirusa mogą utrudniać realizację przeglądów budowlanych, dlatego Concordia Polska Grupa Generali dostosowuje swoje wymogi do tych okoliczności. Jeżeli klient posiadający ubezpieczenie domu i ubezpieczenie rolne nie będzie mógł zrealizować okresowych przeglądów i na skutek ich braku powstaną szkody, Concordia będzie za nie odpowiadać.

- Mamy świadomość, że w związku z ograniczeniem kontaktów społecznych, wystąpić mogą trudności z wypełnieniem przez klientów obowiązku okresowego przeglądu instalacji wymaganego prawem budowlanym. Biorąc to pod uwagę, podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu stosowania w ubezpieczeniach mieszkaniowych i rolnych wyłączenia odpowiedzialności za szkody powstałe bezpośrednio na skutek braku wykonania okresowych przeglądów określonych w prawie budowlanym - wyjaśnia Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Concordia Polska Grupa Generali.

Concordia Polska rezygnuje z tego wymogu okresowo - do 30 czerwca br. Ułatwienie to dotyczy klientów posiadających ubezpieczenie Concordia Dom, Concordia Mój Dom, Concordia Agro i Concordia Plus.

- Chcemy być dla rolników realnym wsparciem w prowadzeniu gospodarstwa, szczególnie wtedy, kiedy najbardziej nas potrzebują, dlatego dostosowujemy nasze rozwiązania do obecnych okoliczności. Jeżeli pojawią się dodatkowe potrzeby będziemy reagować na bieżąco – zaznacza Arkadiusz Wiśniewski.

kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
Biuro Prasowe, Concordia Ubezpieczenia
Justyna Szafraniec

justyna.szafraniec@concordiaubezpieczenia.pl

tel: +48 797 604 442

informacje o firmie

Concordia Ubezpieczenia od ponad 20 lat dba o kompleksową ochronę ubezpieczeniową zarówno firm, jak i osób prywatnych. W jej portfolio znajdują się produkty stworzone z myślą o rolnikach, klientach indywidualnych i przedsiębiorcach. Concordia należy do wiodących graczy na rynku w segmencie ubezpieczeń rolnych.

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości