styl życia budownictwo/nieruchomości

Nietypowe podejście do dekoracji ścian

14.01.2020 | Dekoral Professional

Ściany w Twoim domu nie muszą być nudne! Możesz śmiało eksperymentować, łączyć kolory, zaskakiwać kreatywnością. Współczesne trendy wnętrzarskie dają sporą dowolność w tworzeniu oryginalnych zestawień barw – każda ściana w innym kolorze, a może akcenty intensywnych odcieni na neutralnym tle? Wybór zależy od Ciebie! Jednak, aby Twoje ściany pomalowane były perfekcyjnie, musisz poznać kilka istotnych wskazówek. Jak łączyć kolory na ścianie?

Wzory 1 (by Kiwi Marketing)

Precyzyjna harmonia – starannie odcięte krawędzie

To coraz częściej spotykany sposób na niebanalne udekorowanie ścian. Połączenie dwóch lub kilku odcieni na jednej ścianie wymaga niemal geometrycznej perfekcji, o którą jednak niełatwo. Trudne jest uzyskanie doskonale równych odcięć, dlatego warto wspomóc się profesjonalnymi akcesoriami. Jeśli zależy Ci na dokładności, postaw na taśmę do malowania precyzyjnego ProGold. Z nią idealnie odetniesz kolory farb na ścianie, tworząc pedantyczne wręcz wzory – równe pasy, a także geometryczne kształty.

Geometria we wnętrzach

To jest możliwe! Nie tylko poziome lub pionowe pasy mogą zachwycać Twoich gości, zdobiąc ściany w salonie. Z powodzeniem możesz wykorzystać taśmę precyzyjną ProGold do namalowania rombów, trójkątów czy równych kwadratów – każdy może być w innym kolorze! Ten skuteczny pomocnik malarza sprawdzi się też podczas tworzenia abstrakcyjnych, choć precyzyjnych wzorów. Niezależnie od Twojej fantazji, taśma precyzyjna ProGold pozwoli Ci uzyskać perfekcyjny rezultat niczym od linijki!

Wzory 2 (by Kiwi Marketing)

Fantazyjne przenikanie

Dla osób, które wolą bardziej płynne przejścia kolorów, świetnym rozwiązaniem będzie efekt rozmycia na ścianie. Farba może płynnie przechodzić w ciemniejsze bądź jaśniejsze odcienie, tworząc swoisty efekt ombre. Taki rezultat estetyczny można uzyskać, stosując pistolet natryskowy lub pędzel i wałek. W zależności od tego, jaki design chcesz uzyskać i jakie barwy wybierzesz, postaw na skuteczne akcesoria. Nie bój się eksperymentować i tworzyć oryginalnych przejść kolorystycznych – kleksy, zacieki czy inne pozorne niedoskonałości dodadzą uroku Twojej aranżacji.

A może marzy Ci się bajecznie kolorowy sufit?

To również da się zrobić! Wykorzystaj taśmę ProGold do odcięcia krawędzi ścian od sufitu i daj się ponieść fantazji. Nikt nie powiedział, że sufit musi być biały. Równie dobrze możesz pomalować go w subtelnie pastelowe odcienie lub postawić na ciemniejsze kolory. Oczywiście musisz pamiętać, że nie każde wnętrze lubi sufit w kolorze – niskie pomieszczenie będzie przytłaczało, jeśli wybierzesz do niego ciemną farbę. Jednak manewr ten świetnie zadziała w wysokich pokojach, gdy chcesz optycznie obniżyć strop.

Jak widzisz, ściany stanowią doskonałą przestrzeń do eksperymentów. Możesz śmiało bawić się barwami i wzorami, tworzyć własne kompozycje i zachwycać unikalnymi połączeniami. Nieważne, czy wybierzesz perfekcyjne odcięcia czy płynne ombre – nietypowe, kolorowe i zaskakujące ściany w aranżacji wnętrza wyrażą Twoją indywidualność!

 

kontakt dla mediów
Dekoral Professional
Kiwi Marketing

kiwippg2019@gmail.com

tel: 692 995 494

informacje o firmie

więcej z kategorii styl życia