wydarzenia handel styl życia ekonomia/biznes/finanse nauka/edukacja/szkolenia

Coraz droższe święta. To wina cen żywności

05.12.2019 | redakcja infoWire.pl

Ceny żywności przed świętami Bożego Narodzenia będą mniej więcej 6% wyższe niż w ubiegłym roku. Ze względu na tegoroczną suszę najbardziej drożeją warzywa i owoce. Droższe są również wyroby cukiernicze, mięso, pieczywo oraz ryby i owoce morza.

Skutki podwyżek można nieco ograniczyć. Warto szukać sprytnych sposobów na zakupy. Przede wszystkim zawsze trzeba je dobrze zaplanować, np. przygotować listę potrzebnych produktów, a także wybrać miejsca, w których kupimy je najkorzystniej.

Pamiętajmy o różnych możliwościach finansowania zakupów. Jedną z nich jest skorzystanie w sklepie z kredytu ratalnego. Dobrym pomysłem może być też płacenie kartą kredytową. Taka płatność pozwala zrobić zakupy już w grudniu, a pieniądze z konta zostaną ściągnięte później, bo taka jest istota działania karty kredytowej. „Warto przy tym pamiętać, że płatność za pomocą karty także można rozłożyć na raty, co jeszcze bardziej ulży domowemu budżetowi” – zauważa w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy w Credit Agricole.

Redakcja wideo należy do multimedialnej agencji informacyjnej infoWire.pl i specjalizuje się w tworzeniu eksperckich treści wideo w jakości TV. Redakcja realizuje setki oraz materiały z przebitkami i napisami do odtwarzania na urządzeniach mobilnych.

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia