zdrowie sprawy społeczne ekonomia/biznes/finanse nauka/edukacja/szkolenia

International Paper przekazała 15 000 $ na rzecz krakowskich organizacji charytatywnych

04.12.2019 | International Paper

Z okazji 15-lecia Globalnego Centrum Usług Biznesowych International Paper w Krakowie (IP GBSC) firma przeznaczyła dodatkowe 15 000 dolarów na wsparcie trzech wybranych fundacji, które działają w dziedzinie edukacji oraz zdrowia – dwóch z trzech najważniejszych dla firmy celów charytatywnych.

„Istotne było dla nas wybranie organizacji charytatywnych, których działania są ważne dla naszych pracowników. To właśnie oni mieli możliwość nominowania kandydatów – lokalnych fundacji, rozpatrywanych następnie przez nasz zespół CSR”, wyjaśnia Joanna Brunarska, Head of IP GBSC Lead Team. „Cieszymy się, że możemy wesprzeć dwa projekty, które pomogą zwiększyć szanse dzieci na odniesienie sukcesu, oraz taki, który wzbogaci życie seniorów w naszej społeczności”. Więcej informacji na temat beneficjentów można znaleźć poniżej.

Poza rocznicowym wsparciem, International Paper z dumą kontynuuje coroczny program grantowy „Branches of Giving” [Pomocna Gałąź]. Lokalne organizacje pożytku publicznego do 31 grudnia 2019 r. mogą nadsyłać zgłoszenia do przyszłorocznej edycji. W ramach programu International Paper co roku przekazuje środki finansowe na realizację trzech projektów związanych z edukacją ekologiczną oraz rozwijaniem piśmiennictwa i czytelnictwa. 

Zgodnie z wizją firmy, aby pozostać w gronie najlepszych, najbardziej zrównoważonych i odpowiedzialnych firm na świecie, International Paper regularnie wspiera swoje społeczności na całym świecie poprzez darowizny oraz wolontariat pracowniczy.

Wybrane organizacje charytatywne, które otrzymały wsparcie International Paper w tegorocznej rocznicowej edycji programu grantowego:

Fundacja Zdrowia Dziecka – 5000 dolarów na projekt „Zdrowie z Doktorem Ludwiczkiem”

W ramach projektu zostanie zorganizowany kurs na temat zdrowia, z którego skorzysta ponad 300 przedszkolaków w Krakowie. Do przeprowadzenia kursu zostanie wykorzystany profesjonalny sprzęt medyczny.  Inicjatywa, poprzez gry i zabawy, nauczy dzieci, jak dbać o swoje zdrowie, prowadzić zdrowy tryb życia i pomoże oswoić się z badaniami medycznymi.

Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera – 5000 dolarów na projekt „Powolne życie - Zdrowe życie”

Projekt koncentruje się na dzieciach, przebywających w domach dziecka i obejmuje różne dziedziny. Przeprowadzone zostaną lekcje z ochrony środowiska, zajęcia wspierające prawidłowy rozwój mowy, a także warsztaty dla dzieci i młodzieży na temat zdrowych nawyków żywieniowych. Inicjatywa będzie również promowała życie w zgodzie z naturą poprzez odwiedzanie skansenów i prowadzenie warsztatów papierniczych i kaligraficznych.

Uskrzydleni Wiekiem – 5000 dolarów na projekt „Z historią w tle”

Projekt ma na celu lepszą integrację i aktywizację seniorów oraz zaoferowanie im możliwości poszerzenia wiedzy o polskiej kulturze i historii, uczestnictwa w wycieczkach przyrodniczych lub wizytach w muzeum. Obejmuje także remont toalet i kuchni w obiektach fundacji w celu poprawy komfortu odwiedzających je seniorów.

informacje o firmie

O International Paper:

International Paper (IP) jest wiodącym światowym producentem opakowań z odnawialnych włókien, a także celulozy i produktów papierowych, działającym w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie, Afryce Północnej i Rosji. Produkuje opakowania, które chronią towary oraz umożliwiają handel na całym świecie; celulozę na pieluchy, chusteczki higieniczne i inne produkty higieny osobistej promujące zdrowie i dobre samopoczucie oraz artykuły papiernicze, ułatwiające edukację i komunikację. Zatrudnia ponad 50 000 współpracowników i obsługuje ponad 25 000 klientów w 150 krajach. 

International Paper jest jedną z najdłużej działających korporacji w Krakowie, a lokalne Centrum Usług Biznesowych stale poszerza swój zasięg. Zlokalizowane w samym sercu Krakowa przy ul. Lubicz, IP GBSC zatrudnia prawie 600 pracowników, którzy dostarczają innym oddziałom firmy na całym świecie usługi z zakresu finansów, logistyki, IT, obsługi klienta, zakupów i HR.

 

więcej z kategorii zdrowie