ekonomia/biznes/finanse

Yareal z nowym dyrektorem generalnym

04.12.2019 | Yareal

Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal odpowiedzialny dotychczas za rozwój projektów mieszkaniowych, został nominowany na dyrektora generalnego firmy. Decyzja o powołaniu na stanowisko general managera oznacza podporządkowanie mu pracy wszystkich działów operacyjnych.

W czasie ostatnich 15 lat Yareal stał się ważnym graczem na polskim rynku nieruchomości, budując solidny portfel gruntów znajdujących się na zróżnicowanym etapie przygotowań do realizacji inwestycji. Firma planuje dalsze rozszerzanie działalności, w związku z czym zarząd podjął decyzję o utworzeniu nowego stanowiska dyrektora generalnego, odpowiedzialnego za realizację strategii i kontrolę wyników.

Jacek Zengteler z branżą deweloperską związany jest od 17 lat. Do zespołu Yareal dołączył 4 lata temu, obejmując stanowisko dyrektora Działu Projektów Mieszkaniowych. Od września 2016 roku zasiada w zarządzie spółki odpowiadając za działalność firmy w segmencie mieszkaniowym, który rozwinął, znacznie zwiększając skalę działalności Yareal.

„Dzięki sprawnemu dyrektorowi generalnemu zarząd będzie mógł skupić się na strategicznych celach długofalowych, zapewniając firmie silne podstawy do realizacji kolejnych wyzwań. Dlatego też, wspólnie z naszymi akcjonariuszami, podjęliśmy decyzję o powołaniu Jacka Zengtelera na stanowisko dyrektora generalnego Yareal Polska” – powiedział prezes Yareal, Eric Dapoigny. 

„To, co czyni Yareal naprawdę wyjątkową firmą, to konsekwentne dążenie do podnoszenia poprzeczki w każdym aspekcie działalności, przy jednoczesnym utrzymaniu ogromnej satysfakcji całego zespołu z efektów naszej pracy. Dzięki przywiązywaniu wagi do najmniejszych szczegółów naszych projektów w obu segmentach działalności, nieustannie poszukujemy wartości dodanych dla naszych klientów, dbając jednocześnie o aspekty środowiskowe i społeczne. Każdy projekt Yareal staje się wizytówką firmy, znajdując jednocześnie uznanie wśród użytkowników i przynosząc oczekiwane rezultaty biznesowe. Jednym z naszych największych wyzwań jest utrzymanie dynamiki dalszego rozwoju przy jednoczesnym zachowaniu wypracowanych dotychczas standardów i ’DNA Yareal’. W nadchodzących miesiącach i kwartałach, poza pracą przy aktywnych projektach, będziemy kontynuowali ekspansję wprowadzając do realizacji kolejne projekty biurowe i mieszkaniowe. Planujemy również usprawnienia wewnątrz organizacji, pozwalające na elastyczne dopasowanie się do większej skali działalności. Mamy ogromny potencjał do dalszych wzrostów, a nasze wartości przełożą się na kolejne unikalne realizacje w Warszawie, Trójmieście i niewykluczone, że także w innych regionach Polski” zapowiada Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal Polska.

Yareal jest obecnie w trakcie realizacji największej w historii firmy inwestycji biurowej, powstającej w sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego na warszawskiej Woli. W kompleksie LIXA powstanie w sumie 65 000 mkw. powierzchni biurowej, z czego aż jedną trzecią zajmie nowa siedziba banku BNP Paribas. Dwa budynki powstające w pierwszym etapie budowy kompleksu LIXA zostały już zakupione przez południowokoreański fundusz Hana Investment Co. Ltd. W ostatnich miesiącach Yareal finalizował komercjalizację kameralnego biurowca Nowogrodzka Square, wybudowanego w centrum Warszawy. Ten prestiżowy biurowiec o powierzchni 11 500 mkw., wybudowany w sąsiedztwie Dworca Centralnego, został już skomercjalizowany w 80 procentach. Firma niedawno zakończyła komercjalizację innej inwestycji biurowej, zlokalizowanej na warszawskim Służewcu. Drugi z budynków tworzących kampusowy kompleks Neopark, mierzący w sumie 24 000 mkw., został w całości wynajęty operatorowi sieci komórkowej Play.

Z końcem 2019 r. Yareal planuje zakończenie procesu przekazania właścicielom kilkuset nowych mieszkań w trzech ukończonych już inwestycjach – na warszawskich Szczęśliwicach, w Wilanowie oraz Starych Włochach. Są to pierwsze wybudowane przez Yareal budynki wielorodzinne certyfikowane w systemie BREEAM. Jednocześnie deweloper jest w trakcie realizacji sześciu kolejnych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie, a pierwszy projekt w Gdańsku na początku nadchodzącego roku zostanie skierowany do realizacji.

Więcej informacji na temat inwestycji mieszkaniowych i biurowych oraz proekologicznych rozwiązań w certyfikowanych budynkach, można znaleźć na stronie internetowej www.yareal.pl/.

* * *

kontakt dla mediów
Yareal
Przemysław Skory

przemyslaw.skory@mslgroup.com

informacje o firmie

Yareal Polska, wiodący deweloper w Polsce i lider pod względem jakości, jest spółką należącą do Yareal International N.V., firmy działającej na europejskim rynku nieruchomości. Realizowane przez Yareal na polskim rynku projekty z zakresu nieruchomości mieszkaniowych i biurowych wyróżniają się niezmiennie najwyższym poziomem jakości i elastyczności wprowadzanych rozwiązań.

Długoterminowa strategia firmy oparta na zaangażowaniu i optymalnym dostosowaniu oferty do oczekiwań i potrzeb naszych Klientów jest najlepszą gwarancją długoterminowego bezpieczeństwa i rosnącej z dnia na dzień wartości inwestycji.

Troska o zadowolenie Klienta, dbałość o najwyższą jakość i atrakcyjność projektów oraz niezawodność – to nasze wartości przewodnie. Wiedza i doświadczenie zdobyte przez nasz zespół w Polsce i za granicą, zarówno w zakresie projektowania, jak i realizacji, są gwarantami jakości oraz zadowolenia ze wzrostu wartości naszych inwestycji. Wszystkie realizowane przez nas obiekty mieszkaniowe i biurowe charakteryzują się optymalnym doborem lokalizacji, odpowiednim otoczeniem, zachowując jednocześnie wyjątkową elastyczność, funkcjonalność i zgodność z najnowszymi kanonami jakości.  Również dzięki maksymalnej racjonalizacji przestrzeni użytkowej nasze projekty zapewniają nową jakość życia codziennego i nowe standardy pracy. Yareal Polska realizuje najwyższej jakości budynki mieszkaniowe we wszystkich segmentach rynku od ekskluzywnych apartamentów poprzez kameralne budynki o podwyższonym standardzie, aż po osiedla mieszkaniowe przeznaczone dla szerszej grupy odbiorów, jak również prestiżowe obiekty biurowo-komercyjne.

Zrealizowane przez Yareal Polska projekty z zyskały uznanie w środowisku branżowym, czego wyrazem są przyznane liczne nagrody:

  • Budynek biurowy Renaissance - nagroda Construction & Investment Journal w kategorii „Best Office Development” w 2004
  • Budynek biurowy Mokotowska Square – nagroda Eurobuild Awards w kategorii „New Office of the Year 2011”, nagroda Construction & Investment Journal w kategorii „Best refurbishment/expansion of the Year 2011”, nagroda EuropaProperty w kategorii „BREEAM Application In-Process” w 2011 r., nagroda główna CEE Quality Awards w kategorii „Office Development of the Year” w 2011 r
  • Budynek biurowy Oxygen Park – nagroda Construction & Investment Journal w kategorii „ESSA Green Award” w 2013 r.
  • Budynek apartamentowy Hoża 55 - nagroda Construction & Investment Journal “Residential Luxury Development of the Year” („Luksusowa inwestycja mieszkaniowa Roku”) w 2013 r.
  • Budynek mieszkaniowy Rezydencja Konstancińska - wyróżnienie w plebiscycie Domiporta – “Mieszkanie Roku 2014/2015”
  • Budynek biurowy Nowogrodzka Square – nagroda PLGBC w konkursie „Green building awards 2018” – kategoria Najlepszy Certyfikowany Budynek Ekologiczny

Yareal Polska jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich od listopada 2005 r.

załączniki

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse