sport

Nadmorskie, ekstremalne emocje, czyli Runmageddon Gdańsk

18.09.2019 | Runmageddon

Spacer z pieskiem*? A może Flying Monkey*? Z takimi przeszkodami już 28-29 września zmierzą się uczestnicy Runmageddonu Gdańsk. Wielkimi krokami zbliża się jedna z ostatnich w tym sezonie edycji ekstremalnego biegu z przeszkodami. Zmagania na północy Polski zakończy starcie Runmageddończyków z morskimi trasami i niecodzienną kombinacją przeszkód. Dzięki uprzejmości miasta Gdańsk Uczestnicy będą mogli przeżyć niezapomniane emocje pokonując przeszkody w morzu, na plaży i Parku Reagana.

Spacer z pieskiem*? A może Flying Monkey*? Na zbliżającym się ekstremalnym biegu z przeszkodami będzie można zmierzyć się z tymi oraz wieloma innym katorżniczymi przeszkodami Runmageddonu. Uczestnicy staną twarzą w twarz z Multi rigiem, czyli trzyczęściową konstrukcją. Jedna z nich zwana kulki to koszmar Runmageddończyków. Bardzo niewygodna w trzymaniu powoduje, że dłonie wręcz się z niej ześlizgują.  Sen z powiek spędzi także Kołkosznikov, czyli pionowa ściana, którą należy pokonać przy użyciu jedynie dwóch kołków. Nie lada utrudnienie stanowi fakt, że należy to uczynić rękoma, nie można pomagać sobie nogami. Nie zabraknie także atrakcji dla fanów wspinaczki – oprócz tradycyjnych ścianek o różnej wysokości, Uczestnicy zmierzą się ze ściany z łańcuchów, na której liczyć będzie się siła uchwytu. A na amatorów bardziej „przyziemnych” przeszkód czekać będą zasieki prowadzące prosto do morza! Tam spędzą oni trochę czasu, bowiem organizatorzy szykują dla nich kilometrowy spacer z obciążeniem. Wody nie zabraknie także w ukochanej przez wielu Uczestników Lodowej No Frost by Haier, która zmrozi niejednego twardziela.

Śmiałkowie na gdańskim Runmageddonie mogą pokazać siłę i charakter w formułach: Intro (3km +15 przeszkód), Rekrut (6km +30 przeszkód) oraz Classic (12km +50 przeszkód). Zabawa nie ominie także młodszych sportowców, którzy zmierzą się z trasami Kids (1 km +10 przeszkód) oraz Juniora (2km +15 przeszkód). Niezapomniane przygoda czeka także na rodziny, które wspólnie mogą stawić czoła formule Family (2km +15 przeszkód) i zdobyć wyjątkowe medale.

Zapisów można dokonać online na stronie:  http://bit.ly/2UHBkya oraz w trakcie eventu w miarę dostępności miejsc.

*Spacer z pieskiem to przeszkoda polegająca na przeciąganiu 33 kilogramowej trylinki. Pokonanie Flying Monkey zaś polega na przeskoczeniu z drążka na kolejny, oddalony drążek.

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz. Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii sport