sport

Wielki powrót nad Bałtyk: Runmageddon Gdańsk i trening na morzu

10.09.2019 | Runmageddon

Plaża, morze i park - czyli 3 w 1 na gdańskim Runmageddonie. Po raz kolejny najpopularniejszy cykl biegów z przeszkodami w Polsce zawita na północ kraju. Weekend 28 i 29 września stanie pod znakiem ekstremalnej zabawy, dzięki której Uczestnicy będą mogli przeżyć fantastyczną przygodę, a 13 września chętni będą mogli wziąć udział w pierwszym treningu Runmageddonu zorganizowanym na promie.

Runmageddon w Gdańsku będzie ostatnia okazją do zgarnięcia kierunku północ, w walce o zdobycie trofeum Korony (by otrzymać koronę należy ukończyć bieg w każdej z czterech części Polski: południowej, zachodniej, północnej i wschodniej). Impreza dzięki gościnności Miasta Gdańsk, podobnie jak w zeszłym roku rozegra się na obszarze Parku Reagana. Runmageddończycy będą mieli okazję zaprezentować swoją siłę i charakter w kilku formułach: Intro (3km +15 przekód), Rekrut (6km +30 przeszkód) i Classic (12 km +50 przeszkód). Sezon plażowy podczas Runmageddonu pożegnają także rodziny, które będą mogły sprawdzić się w nowości tego sezonu - formule Family (2km +15 przeszkód). Nie zabraknie też ekstremalnych emocji w wydaniu dla najmłodszych. Dzieci między 4-11 rokiem życia staną na starcie formuły Kids (1km +10 przeszkód). A młodzież w wieku 12-15 lat powalczy w formule Junior (2km +15 przeszkód).

Dwa tygodnie przed eventem Runmageddon zacznie już rozgrzewać atmosferę – 13 września chętni będą mogli wziąć udział, w wyjątkowym treningu, który odbędzie się w nietypowym miejscu – na promie Stena Line w Gdyni. Rozgrzewka przeprowadzona zostanie na obszarze załadowni, a sam właściwy trening na głównej części promu! Dla Uczestników będzie to fantastyczna okazja do zapoznania się z niecodzienną atmosferą Runmageddonu oraz do podszlifowania swojej formy przed nadchodzącym eventem w Gdańsku!

Zapisów nadal można dokonać on-line, pod adresem: http://bit.ly/2UHBkya. Tam też można znaleźć szczegóły dotyczące konkretnych formuł, godziny startów oraz aktualne ceny.

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii sport