styl życia

Auta na minuty. Ile kosztują i jak działają?

09.09.2019 | Bankier.pl

Aplikacje służące do wypożyczania samochodów na minuty stają się coraz popularniejsze. Polacy mają możliwość skorzystania z prawie 5 tys. tego typu samochodów. Część z nich to auta w pełni elektryczne.

W sierpniu firmy leasingowe i zajmujące się wynajmem samochodów zarejestrowały blisko 15,5 tys. aut. Część z nich to nowe auta kupione przez firmy zajmujące się wynajmem samochodów na minuty poprzez aplikacje.

Tych najwięcej jest w Warszawie i Poznaniu – mieszkańcy tych miast mogą skorzystać z pięciu aplikacji. Cztery firmy oferują wynajem auta na minuty we Wrocławiu. I choć tego typu usługi to domena największych polskich miast, auto poprzez aplikację wynajmiemy także w Siedlcach.

W zależności od firmy carsharingowej do wyboru są inne samochody. Część z nich to auta elektryczne. Wśród nich dominuje renault zoe udostępniane przez działającą we Wrocławiu Vozillę, a także Traficar i PGEMobility. Warszawski Innogy Go! i 4Mobility oferują bmw i3, a działający oprócz stolicy w Trójmieście, Wrocławiu i Lublinie Panek CarSharing smarta fortwo eq. Korzystając ze wspomnianej już Vozilli, możemy wsiąść również do nissana e-nv200, a wybierając aplikację Traficar, będziemy mieć możliwość jazdy rzadko widywanym na polskich drogach chińskim modelem zhidou d2s.

Część firm zdecydowała się także na auta hybrydowe – to głównie toyoty: yaris hsd i corolla hsd.

 

Czytaj więcej na https://www.bankier.pl/moto/polacy-przesiadaja-sie-do-aut-na-minuty-ile-kosztuja-i-jak-dzialaja-4913/

Zapraszamy do cytowania z powołaniem się na źródło Bankier.pl

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bankier.pl
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie

więcej z kategorii styl życia