polityka media/marketing/reklama

"Wprost" (37) Pedofile na salonach

Temat z okładki

Nie działał sam, musieli być też inni – były dziennikarz Mariusz Zelke próbuje nagłośnić sprawę molestowania seksualnego byłych gwiazd dziecięcych programów muzycznych z lat 90. przez swojego opiekuna, bardzo znanego muzyka Krzysztofa S.. Moim zdaniem to największa afera w polskim showbiznesie – mówi Mariusz Zielke. Całą sprawę w swoim artykule opisuje Katarzyna Skrzydłowka-Kalukin.

 

Kraj

Kidawa-Błońska na prezydenta – Małgorzata Kidawa-Błońska staje do politycznego pojedynku z Jarosławem Kaczyńskim nie tylko o Warszawę, ale i o cały kraj. Jeśli uda jej się uzyskać lepszy wynik od prezesa partii rządzącej, zostanie kandydatką opozycji na prezydenta Polski. Więcej na ten temat w artykule Jaonny Miziołek

Kampania dla elit – co dzieje się z kampanią opozycji? I czy Polacy dostaną w końcu poukładany program, który mógłby być alternatywą do programu rządzących? Listy PO składają głównie z partyjnych wyjadaczy, którym już się nie chce. Efekt jest taki, że na miesiąc przed „najważniejszymi wyborami w histo rii III RP” kampania opozycji właściwie nie istnieje. O całej sytuacji w swoim artkule pisze Jan Śpiewak.

Nie wszyscy w PiS jesteśmy aniołami - Są ludzie, którzy nie wytrzymują ciężaru stanowiska. Nasza przeszłość jest usłana trupami polityków, którzy nie udźwignęli władzy – mówi, w rozmowie z Joanną Miziołek, wicepremier Jacek Sasin.

 

Społeczeństwo

Otyłość groźna jak rak i alkohol – otyłość wśród dzieci to bardzo poważny problem – okazuje się, że w bardzo młodym wieku zaczynają mieć problemy zdrowotne, które najczęściej dotykają osób dużo starszych. Sytuację pogarsza coraz częstsze uzależnienie od gier i Internetu. Jednak to wszystko wciąż jest tematem tabu, ponieważ rodzicom ciężko jest się przyznać do błędów wychowawczych. O rosnącym zagrożeniu pisze Paulina Socha-Jakubowska.

Śmierć Brylewskiego - Był legendą, ojcem ambitnego polskiego rocka. Jako muzyk szybował wysoko, jako człowiek zmarł w wyniku awantury na klatce schodowej. A sądowi coraz trudniej dociec prawdy. Sprawę zagadkowej śmierci i całą postać muzyka, w swoim artykule przybliża Helena Kowalik.

 

Krynica 2019

Jakość ponad wszystko - gdzie tkwi klucz do sukcesu rolnictwa i przemysłu spożywczego? We współpracy czy w rywalizacji? Na takie pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy debaty „Wprost” z udziałem Ministra Rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim. Relację ze spotkania stworzyła Gabriela Keklak.

Rolnik z dronem i smartfonem - aplikacje mobilne, zdjęcia satelitarne, autonomiczne ciągniki. Polski rolnik zamienił widły na sztuczną inteligencję i wszedł w XXI w. Przekonywali o tym uczestnicy debaty o innowacjach w rolnictwie. Więcej o debacie w artykule Szymona Krawca.

 

Zagranica

Obsesja przeszłości – w Rosji Władimir Putin stworzył jedną prawdę o roli Związku Sowieckiego w II Wojnie Światowej – i jest ona tylko i wyłącznie pozytywna. Każda inna historia czy zdanie na temat sowietów w tamtym okresie to według rządu Putina i większości Rosjan wielka bzdura. Każdy, kto twierdzi, że Związek Radziecki był współodpowiedzialny za wybuch wojny, jest automatycznie heretykiem – mówi Shaun Walker, wieloletni korespondent „The Guardian” w Rosji. O kreowaniu historii pisze Jakub Mielnik.

Nowy mur berliński - prawie trzy dekady po zjednoczeniu Niemiec kraj znów jest podzielony na liberalne landy zachodnie i dawne NRD, które masowo głosuje na populistów. Co dalej z niemiecką jednością i jakie konsekwencje w przyszłości mogą przynieść polityczne nieporozumienia? Więcej na ten temat w artykule Ewy Wanat.

 

Kultura

Kiedy miłość nie wystarcza - samotny „Joker”, smutna „Historia małżeńska”, rozdzierające „Babyteeth”. Tegoroczny festiwal w Wenecji udowodnił, że w czasach Netflixa i seriali odżywa kino głównego nurtu, które nie chodzi na artystyczne kompromisy. Ale wciąż jest też w sztuce miejsce na bolesne wiwisekcje historii. Z festiwalu w Wenecji pisze Krzysztof Kwiatkowski.

Błędy dobrych ludzi - Państwo polskie wobec swoich najmłodszych obywateli wywiesiło białą flagę. Daje rodzicom 500 zł i mówi: radźcie sobie sami – komentuje Wojciech Chmielarz, autor „Rany”, powieści kryminalnej o przemocy wobec dzieci. Rozmowę z pisarzem przeprowadził Jakub Demiańczuk.

           

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 9 września trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka