media/marketing/reklama

Defender od Dowódcy WOT za karabin wyborowy

 

- Samopowtarzalny karabin wyborowy MSBS GROT wpisuje się w  potrzeby wojsk obrony terytorialnej.  Jestem dumny, iż inżynierowie zaprojektowali go wsłuchując się w oczekiwania żołnierzy. Nasycenie pododdziałów taktycznych tym kalibrem i taką precyzją działania radykalnie zwiększy skuteczność takich formacji jak lekka piechota. Naszym celem jest zapewnienie naszym pododdziałom wielowymiarowej przewagi taktycznej. Ten karabinek z pewnością przyczyni się do niej.– uzasadniał przyznanie wyróżnienia dowódca WOT generał Wiesław Kukuła.

 

W dniu 6 września 2019 roku, podczas kieleckiego salonu przemysłu zbrojeniowego wręczone zostały nagrody DEFENDER. Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej przyznał wyróżnienie specjalne dla Fabryki Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o. o. oraz Wojskowej Akademii Technicznej im. gen. Sylwestra Kaliskiego za  7,62×51 mm samopowtarzalny karabin wyborowy MSBS GROT.

Jest to pierwsza, całkowicie polska chroniona patentami i wzorami przemysłowymi konstrukcja samopowtarzalnego karabinu wyborowego na standardowy w NATO nabój 7,62x51 mm. Karabin został opracowany przez konstruktorów Fabryki Broni „Łucznik” oraz Wojskowej Akademii Technicznej na zapotrzebowanie Sił Zbrojnych RP. Zachowano w niej wszystkie pozytywne cechy z MSBS GROT w zakresie modułowości, ergonomii, estetyki technicznej, a zwłaszcza bezpieczeństwa i niezawodności eksploatacji. Dzięki temu broń z powodzeniem zastąpi w uzbrojeniu wyeksponowane karabiny SWD produkcji rosyjskiej. Karabin MSBS GROT występuje w dwóch odmianach do różnych zastosowań taktycznych na współczesnym i przyszłym polu walki.

DEFENDER jest nagrodą Targów Kielce przyznawaną podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego za najlepsze produkty służące obronności i bezpieczeństwu.

 

 

kontakt dla mediów
płk Marek PIETRZAK
Rzecznik Prasowy, Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej
płk Marek PIETRZAK

mpietrzak@mon.gov.pl

tel: 261-883-029

informacje o firmie

ppłk Marek PIETRZAK
Rzecznik Prasowy

Foto: DWOT

załączniki

więcej z kategorii media/marketing/reklama