ekonomia/biznes/finanse

Intuicyjny wniosek o otwarcie konta w ING

05.09.2019 | ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski udostępnił na stronie internetowej nowy wniosek o otwarcie konta dla klientów indywidualnych. Proces jest bardzo intuicyjny, z możliwością wyboru sposobu potwierdzenia tożsamości.

W dobie digitalizacji klienci oczekują przyjaznego bankowania. W ING staramy się im takie bankowanie zapewnić. Przykładem jest nowy wniosek o otwarcie konta, w którym prowadzimy klienta krok po kroku aby miał pełną informację i jak najlepsze doświadczenia od początku współpracy z nami. Dajemy mu również wybór wygodnego potwierdzenia tożsamości – powiedziała Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Centrum Agile odpowiedzialna za bankowość codzienną w ING Banku Śląskim.

W nowym wniosku o otwarcie konta klienci mają do wyboru następujące sposoby potwierdzenia swojej tożsamości:

  • przelew na 1 zł – w tej metodzie swoją tożsamość klient potwierdza na podstawie przelewu z innego konta (aby zrobić taki przelew, należy najpierw potwierdzić tożsamość w innym banku). Z tej metody mogą skorzystać osoby z kontem w jednym z 7 wybranych banków. Klient otrzymuje dostęp do aktywnego konta do godziny od złożenia wniosku.
  • wizyta w oddziale – ten sposób jest dla klientów, którzy chcą sami zapoznać się z ofertą i założyć konto, ale tożsamość potwierdzić w oddziale w dowolnym momencie. Po złożeniu wniosku na stronie internetowej specjalista zadzwoni do klienta, aby umówić go na spotkanie. Niezależnie od tego, klient może przyjść do oddziału bez zapowiedzi i potwierdzić tożsamość na miejscu.
  • wizyta kuriera − w tej metodzie tożsamość klienta potwierdzi kurier, który przyjedzie pod wskazany przez klienta adres, do 2-3 dni od złożenia wniosku.

Niezależnie od wybranej metody potwierdzenia tożsamości, kartę do konta dostarczy klientowi kurier, natomiast dostęp do płatności telefonem klient ma od razu po aktywacji aplikacji mobilnej.

kontakt dla mediów
Joanna Majer - Skorupa
Zastępca Rzecznika Prasowego, ING BANK ŚLĄSKI S.A.
Joanna Majer - Skorupa

joanna.majer-skorupa@ing.pl

tel: +48 32 357-8184

informacje o firmie

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse