wydarzenia sport

Runmageddon Warszawa urzeknie nową lokalizacją

29.08.2019 | Runmageddon

Runmageddon najpopularniejszy w Polsce ekstremalny bieg z przeszkodami zawita w kolejnym pięknym zakątku województwa mazowieckiego. Gościł już na warszawskim Służewcu, lotnisku Bemowo i Garnizonie Modlin, a teraz przyszedł czas na nową wyjątkową lokalizację - Urzecze. W weekend 14-15 września nad prawym dopływem Wisły, rzeką Świder tysiące Runmageddończyków będzie miało szansę pokonać jeszcze przez nich nieodkryte, malownicze trasy i niecodzienne przeszkody Runmageddonu.

Dzięki gościnności partnerów biegu miasta Otwock i Powiatu Otwockiego, a także Karczewa Runmageddon będzie mógł zaprosić uczestników w nowy, nieodkryty jeszcze przez nich zakątek nadwiślańskiej krainy. To właśnie tutaj na granicy trzech miast i nieopodal żwawo płynącego prawego dopływu Wisły rzeki Świder rozegra się akcja ostatniego już w tym roku warszawskiego ekstremalnego eventu.

Osoby, które będą chciały wystartować w Runmageddonie Warszawa-Urzecze będą mogły wybierać aż spośród 7 formuł. W ciągu dwóch dni, zarówno dzieci, młodzież, całe rodziny, jak i dorośli będą mogli zmierzyć się z nową, malowniczą trasą. Najmłodsi zmierzą się z Runmageddonem Kids (1 km, 10 przeszkód). Młodzież pokona dwukilometrowy Runmageddon Junior z ponad 15 przeszkodami. Nowością podwarszawskiej edycji będzie formuła Runmageddon Family, w której udział będą mogli wziąć dorośli razem z dziećmi, którzy razem mierzyć się będą z wyzwaniami Runmageddonu. Osoby, które ukończyły 16 rok życia będą mogły stanąć na starcie dwóch formuł. Do wyboru mają trzykilometrowe Intro z 15 konstrukcjami i sześciokilometrowego Rekruta z ponad 30 przeszkodami. Niepełnoletni, którzy zakupią pakiet startowy na wybraną formułę, będą musili pojawić na wydarzeniu razem z opiekunem prawnym, który potwierdzi osobiście możliwość startu w Runmageddonu. Dodatkowo, dla chętnych po 18 roku życia przygotowany będzie dystans 12 kilometrów najeżony 50 przeszkodami. Atrakcją eventu będzie również możliwość startu w Nocnym Rekrucie czyli formule ekstremalnego biegu przez przeszkody, który pokonuje się po zmroku.  Zapisy na wydarzenie już się rozpoczęły i potrwają do czwartku 12 września 2019 r. do godziny 15:00. Osoby, które chciałby zmierzyć się z najpopularniejszym w Polsce ekstremalnym biegiem przez przeszkody mogą kupić pakiet startowy poprzez stronę https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-warszawa-14-09-2019. Runmageddon Warszawa Urzecze to wspaniałe wydarzenie dla osób aktywnych sportowo, zarówno tych małych, jak i dużych, dlatego m. st. Warszawa zdecydowało się wesprzeć organizację tego niecodziennego wydarzenia.

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia