polityka media/marketing/reklama

"Wprost" (35) Superwoman. Joanna Krupa o prawach kobiet, ciąży, walce z Hashimoto, LGBT i Bogu.

Kraj

Imperium Ziobry drży w posadach – afera hejterska to nienajlepszy start po, dopiero co zakończonej, aferze związanej z lotami marszałka Kuchcińskiego. Jeżeli okaże się, że Zbigniew Ziobro miał jakikolwiek związek z hejterami w swoim resorcie, będzie musiał podać się do dymisji. Więcej o sprawie w swoim artykule pisze Eliza Olczyk.

Będziemy trzecią siłą – o politycznych układach z Kukiz 15, przedwyborczej mobilizacji sił i miejscu PSL-u na scenie politycznej, opowiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes partii. Rozmowę przeprowadziła Eliza Olczyk.

Nie pozwólmy ukraść pamięci o II Wojnie Światowej – czy 80 lat po wojnie pamięć o krzywdach, walce i bohaterstwie, które miały miejsce podczas II Wojny Światowej, jest na tyle trwała, żeby przetrwać następne pokolenie i zachować się w umysłach młodych ludzi? Może czas stworzyć fundamenty pod lepszą pamięć? Odpowiedzi na te pytania udziela w swoim artykule Jan Śpiewak.

 

Temat z okładki

Joanna Krupa: będę mówić dziecku o Bogu – szczery wywiad w Joanną Krupą o wierze, codzienności i macierzyństwie. Rozmowę przeprowadziła Paulina Socha-Jakubowska.

Pokolenie Hashimoto - choroba Hashimoto jest najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy w krajach, gdzie nie ma niedoboru jodu, do których obecnie należy też Polska. Liczba zachorowań rośnie we wszystkich grupach wiekowych. Żeby zdiagnozować chorobę, wystarczy tanie, dostępne wszędzie badanie. Temat opisuje Magdalena Kozińska.

 

Biznes

Człowiek, który stworzył bogów – Piotr Woźniak-Starak „Przygodę z filmem mógł zacząć od razu od produkcji, a zaczynał od noszenia kawy reżyserowi. Miał w sobie dużo pokory” - znajomi i współpracownicy wspominają zmarłego tragicznie producenta, Piotra Woźniaka-Staraka. Jego twórczość i dorobek filmowy, w swoim artykule, opisuje Szymon Krawiec.

Kiedy dojedzie pekaes – połączenie polskich miast i wsi miało być wspierane przez państwo – rząd wyłożył nawet 300 mln złotych, na rozwój komunikacji – jednak efekt jaki jest, każdy widzi. Mało kto bowiem zdążył zgłosić się po rządowe dotacje. Problem w swoim artykule opisuje Karol Wasilewski.

 

Zagranica

Gorzki smak sukcesu - kolejna już wizyta Donalda Trumpa w Polsce to niewątpliwe osiągnięcie naszej dyplomacji. Korzystamy na tym, że prezydent USA jest w konflikcie z większością europejskich sojuszników. Sytuacja na międzynarodowej arenie politycznej jest napięta, jednak Polska zyskała sympatię największego mocarstwa na świecie. Sytuację opisuje Jakub Mielnik.

Wojna na tankowce – dostawy ropy to strefy objętej sankcjami, wsparcie terrorystów czy polityczna gra i pokaz siły? Przejęcia tankowca w Zatoce Perskiej przez Strażników Rewolucji i zmiana bandery oraz nazwy jednej z największych tego typu jednostek na świecie to niepokojący sygnał, że na świecie może szykować się kolejny punkt zapalny do międzynarodowych konfliktów. Kryzys „wojny na tankowce” szerzej opisuje Jakub Mielnik.

 

Kultura

Geralta gra o tron „Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej. Szedł pieszo, a objuczonego konia prowadził za uzdę”. Mija 35 lat, odkąd Wiedźmin zadebiutował na łamach „Fantastyki”. Dziś mamy również grę, która już uważana jest za klasykę, a w najbliższym czasie ukaże się serial produkowany przez Netflixa. Czy Geralt z Rivii poradzi sobie w nowej rzeczywistości? Zmagania legendy popkultury z nowoczesnością opisuje Jakub Demiańczuk.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 26 sierpnia trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka