środowisko naturalne/ekologia media/marketing/reklama

Noś się EKO z ING

23.08.2019 | ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Billborad na plecach? Torba z reklamy? A może nerka z recyclingu? Z ING to możliwe.

Bank przerobił już 4700 m2 wielkoformatowych reklam na atrakcyjne EKO gadżety – torby, plecaki, nerki i laptopówki.

Od dłuższego czasu nie utylizujemy już naszych reklam wielkoformatowych, ale przerabiamy je na atrakcyjne eko gadżety. Tym samym nasze reklamy dostają nowe życie a my mamy realny wpływ na otaczające nas środowisko. Ze skazanych na zaleganie na wysypiskach odpadów powstają estetyczne i użyteczne rzeczy. Zachęcamy  „Noś się EKO bo to w dobrym stylu” – powiedziała Barbara Pasterczyk, dyrektor odpowiedzialna za marketing i komunikację w ING Banku Śląskim. 

Idea przerabiania siatek wielkoformatowych na torby zakupowe powstała przy akcji „Moje miasto”, w 2017 roku, w której zaproszeni przez bank artyści prezentowali to, co w ich mieście jest dla nich bliskie i wyjątkowe. Powstało sześć subiektywnych, unikatowych, prac przedstawiających: Katowice, Warszawę, Białystok, Gdańsk, Gdynię i Sopot. Prace zostały zaprezentowane mieszkańcom na siatkach wielkoformatowych zlokalizowanych w centrach miast.

Po zakończeniu akcji bank przerobił te siatki na torby zakupowe i rozdał klientom w oddziałach. Skala zainteresowania była ogromna i wszystkie wyprodukowane torby rozeszły się w szaleńczym tempie. Obecnie na EKO gadżety bank przerabia również inne wielkoformatowe reklamy. W sumie powstało już 7400 sztuk toreb, plecaków, nerek i etui na laptopy.

Bank zachęca aby nosić się EKO z ING: https://www.youtube.com/watch?v=QQFOvjJQKPc

Niebawem pojawi się możliwość pozyskania takiego EKO gadżetu. Szczegóły w mediach społecznościowych ING już wkrótce!

kontakt dla mediów
Joanna Majer - Skorupa
Zastępca Rzecznika Prasowego, ING BANK ŚLĄSKI S.A.
Joanna Majer - Skorupa

joanna.majer-skorupa@ing.pl

tel: +48 32 357-8184

informacje o firmie

więcej z kategorii środowisko naturalne/ekologia