nowe produkty/usługi styl życia zdrowie

85% polskich palaczy próbowało rzucić palenie, mimo to sprzedaż papierosów wciąż rośnie. Nowa alternatywa dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych dostępna dla 9 milionów dorosłych palaczy w Polsce  

19.08.2019 | JUUL Labs

 

  • Papierosy nadal pali około 9 milionów dorosłych Polaków
  • W Polsce co roku z powodu chorób odtytoniowych umiera ok. 67 tys. osób[1]
  • 85% palaczy próbowało przynajmniej raz nieskutecznie rozstać się z nałogiem[2], a co drugi palacz uważa, że papierosy są coraz bardziej nieakceptowalne
  • Tymczasem liczba papierosów produkowanych i sprzedawanych w Polsce wciąż rośnie [3]
  • JUUL Labs rozpoczyna działalność na polskim rynku z misją wpływu na jakość życia dorosłych palaczy poprzez wyeliminowanie tradycyjnych papierosów

 

Warszawa, 20 sierpnia 2019 – JUUL Labs, amerykański start-up będący liderem rynku elektronicznych inhalatorów nikotyny, wchodzi na polski rynek, aby zapewnić 9 milionom dorosłych palaczy alternatywę dla tradycyjnych papierosów. JUUL będzie dostępny w pięciu tysiącach punktów sprzedaży, przede wszystkim w sklepach z akcesoriami służącymi do wapowania, a także w sieciach sklepów z produktami spożywczymi  i wyrobami tytoniowymi oraz stacjach benzynowych na terenie całego kraju. Po niedawnym rozpoczęciu działań w krajach europejskich i azjatyckich oraz wzroście udziałów na amerykańskim rynku, firma podejmuje kolejny krok w realizacji swojej misji, którą jest wpływ na jakość życia miliarda dorosłych palaczy na całym świecie.

Nawyki palenia w Polsce

Według danych z tegorocznego badania Kantar 29% Polaków pali[4]. Ankieta przeprowadzona wśród 2 204 pełnoletnich palaczy i użytkowników elektronicznych inhalatorów nikotyny wykazała, że 85% osób próbowało rozstać się z nałogiem przynajmniej raz w życiu, a 65% podejmowało kilka nieudanych prób. Najczęstszą motywacją, podobnie jak w innych krajach, są problemy zdrowotne[5]. Zaprzestanie palenia wyrobów tytoniowych uważane jest za ważny czynnik znacznej poprawy jakości życia, ale jednocześnie powszechne jest odczucie „brakujących doświadczeń związanych z paleniem”. Próba zerwania z nałogiem najczęściej jest podejmowana bez żadnych środków zastępczych/innego rodzaju wsparcia, co zdaniem respondentów, często skutkuje zwiększonym poziomem stresu.

67% uczestników badania uważa, że powinno ograniczyć się spożywanie tytoniu, a co drugi twierdzi, że papierosy są coraz bardziej nieakceptowalne. Jednocześnie wykazują oni ograniczoną wiedzę na temat elektronicznych inhalatorów nikotyny, które są alternatywą dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych.

 

Wapowanie, sojusznik w walce z paleniem

Palenie tytoniu jest największym problemem zdrowotnym w krajach zachodnich i główną przyczyną śmierci, której można zapobiec. Dlatego globalni eksperci ds. zdrowia publicznego, w tym American Cancer Society[6], Sante Publique France[7], Ministerstwo Zdrowia Nowej Zelandii [8] i UK College of Physicians[9], wspierają e-papierosy jako alternatywę dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Z badań przeprowadzonych przez Public Health England wynika, że używanie elektronicznych inhalatorów nikotyny jest o 95% mniej szkodliwe dla zdrowia niż palenie papierosów[10].

 

Założyciele JUUL Labs, James Monsees i Adam Bowen, pracę nad elektronicznym inhalatorem nikotyny rozpoczęli w 2004 roku na Uniwersytecie Stanford. Przez wiele lat byli oni nałogowymi palaczami, jednak jednocześnie ich niezadowolenie ze zdrowotnych i społecznych konsekwencji nałogu ciągle rosło. Mimo to, nie byli w stanie znaleźć skutecznej alternatywy. Po dziesięciu latach testowania i udoskonalania prototypów, w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych, powstał JUUL – elektroniczny inhalator nikotyny z systemem zamkniętym, będący alternatywą w stosunku do tradycyjnych papierosów.

 

– Misją JUUL Labs jest wpływ na  jakość życia miliarda dorosłych palaczy na całym świecie. Stworzyliśmy JUUL, by dostarczyć osobom uzależnionym od tradycyjnych papierosów, takim jak my, prostą, czystą i funkcjonalną alternatywę dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Bardzo się cieszymy, że Polska będzie siedemnastym krajem na świecie, w którym możemy realizować naszą misję – powiedział Adam Bowen, współzałożyciel i dyrektor ds. technologii JUUL Labs.

 

Alternatywa dla dorosłych palaczy

JUUL jest prostym, czystym i funkcjonalnym urządzeniem opartym na unikalnej technologii. Jego zamknięty system wapowania JUULpods (kapsułki) oraz regulowana kontrola temperatury zapewniają użytkownikom nowe doświadczenie. W JUUL nie zachodzi proces spalania tytoniu, więc nie wytwarza się związany z nim tlenek węgla i ponad siedem tysięcy innych szkodliwych składników. Liquid wykorzystany w JUUL zawiera nikotynę, która jest substancją uzależniającą, ale jej spożycie nie wiąże się z negatywnymi skutkami dla zdrowia.

 

– Palenie tytoniu zabija rocznie 67 000 osób w Polsce. Naszą misją jest poprawa jakości życia dorosłych palaczy, a ostatecznym celem – całkowite wyeliminowanie wśród nich tradycyjnych papierosów. Wprowadzenie JUUL Labs do Polski, kraju, w którym żyje ponad 9 milionów palaczy, jest ważnym krokiem w tym kierunku – dodaje Leszek Gaweł, Dyrektor Generalny JUUL Labs w Polsce.

 

– Polska jest jedynym rynkiem w Europie, gdzie rośnie sprzedaż tradycyjnych papierosów. To wyraźny sygnał, że jest jeszcze wiele do zrobienia w zakresie edukacji społeczeństwa na temat negatywnego wpływu palenia na zdrowie i pomocy w odejściu od tradycyjnych papierosów. W przypadku dorosłych palaczy, którzy nie są w stanie rozstać się z nałogiem, widzimy potrzebę poinformowania ich o możliwych alternatywnych rozwiązaniach – twierdzi Monzer Elabrashy, CE and Southern Europe Vice President JUUL Labs.   

 

Urządzenie JUUL zostało stworzone wyłącznie dla dorosłych palaczy. Żaden nieletni, a także dorosły, który obecnie nie pali, nie powinien korzystać z produktów JUUL Labs. Wszyscy partnerzy detaliczni muszą przestrzegać zasad firmy, zgodnie z którymi każdy klient musi przedstawić dowód tożsamości, aby udowodnić, że ma ukończone 18 lat. Sprzedawcy będą regularnie monitorowani w punktach sprzedaży, aby zapewnić przestrzeganie tych zaleceń. Partnerzy, którzy nie będą weryfikować wieku kupujących, zostaną wykluczeni z sieci dystrybutorów JUUL Labs. Działania informacyjne firmy oparte są na przedstawianiu referencji, w tym historii dorosłych palaczy, którzy z sukcesem zaprzestali tradycyjnego palenia na rzecz elektronicznego inhalatora nikotyny. JUUL Labs nie prowadzi komunikacji w mediach społecznościowych w Polsce ani nie współpracuje ze znanymi osobami w celu promocji swoich produktów.

 

[1] “Prewencja pierwotna nowotworów: ograniczenie ekspozycji na dym tytoniowy”, red. J. Szymborski, W. Zatoński, Zdrowie Publiczne - Monografie 2012, T1.: https://wszechnicapolska.edu.pl/dokumenty/biblioteka/publikacje-cyfrowe/J-Szymborski-W-Zatorski-Prewencja-pierwotna-nowotworow.pdf

[2] Kantar, “Smoking&Vaping market segmentation”, Polska, 2019

[3] Produkcja wyrobów przemysłowych 2017, GUS https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5477/8/1/1/produkcja_wyrobow_przemyslowych_w_2017_roku.docx

Produkcja wyrobów przemysłowych 2018, GUS

https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5477/8/2/1/informacja_sygnalna_o_produkcji_przemyslowej_w_2018_pl__kopia.docx
Dane Ministerstwa Zdrowia, pozyskane w trybie dostępu do informacji publicznej przez Krajowe Stowarzyszenie Przemysłu Tytoniowego za 2018 r.: wpływy z akcyzy za wyroby tytoniowe sięgnęły 19,8 mld zł i były o 5,5 proc. wyższe niż w 2017 r. oraz za. I kw. 2019 r.: wpływy z akyzy za wyroby tytoniowe wyniosły prawie 4,2 mld zł i były o 1,65 proc. większe niż rok wczesniej.

[4] Kantar “Smoking&Vaping market segmentation”, Polska, 2019

[5] Badanie Kantar | Niemcy i Francja 2018 | Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania 2019

[6]https://www.cancer.org/healthy/stay-away-from-tobacco/e-cigarette-position-statement.html

[7]https://www.santepubliquefrance.fr/determinants-de-sante/tabac/documents/article/electronic-cigarettes-quit-attempts-and-smoking-cessation-a-6-month-follow-up

[8]https://www.vapingfacts.health.nz/vaping-vs-smoking/

[9]https://www.rcplondon.ac.uk/news/promote-e-cigarettes-widely-substitute-smoking-says-new-rcp-report

[10] Badanie Public Health England, 2015 - https://www.gov.uk/government/publications/e-cigarettes-an-evidence-update

kontakt dla mediów
JUUL Labs
Bartłomiej Kupiec

bartlomiej.kupiec@mslgroup.com

tel: 604 542 348

informacje o firmie

O JUUL Labs

JUUL Labs to firma, której celem jest wyeliminowanie tradycyjnych papierosów, dzięki zapewnieniu dorosłym palaczom ich alternatywy. Misją firmy jest poprawa życia miliarda dorosłych palaczy na całym świecie. Przeprowadzone badania pokazują, że miliony palaczy w USA przeszły już na rozwiązanie JUUL. Dzięki innowacjom technologicznym JUUL Labs dąży do tego, aby umożliwić to kolejnym milionom palaczy.

O produkcie JUUL

JUUL jest elektronicznym inhalatorem nikotyny w systemie zamkniętym, który oferuje dorosłym palaczom alternatywę dla tradycyjnych papierosów.

JUUL to prosty, intuicyjny system (click-in). Przejście od tradycyjnych papierosów ułatwia funkcjonalny design produktu. Dodatkową pomoc stanowi starannie dobrana, odwodząca od smaku tradycyjnych papierosów, gama aromatyczna liquidów, dopasowana specjalnie do gustów osób dorosłych.

więcej z kategorii nowe produkty/usługi