sport

Ekstremalne emocje w wersji Kids i Junior

20.08.2019 | Runmageddon

Zeszyty w supermarketach, promocje na przybory szkolne i kolejki w antykwariatach zwiastują jedno – zbliżający się wielkimi krokami koniec tegorocznych wakacji. Ale… Czy to oznacza od razu, że musi być szaro, smutno i nudno? Runmageddon mówi stanowcze  NIE. Do końca sezonu pozostało jeszcze kilka eventów, na których młodzi sportowcy mogą stanąć oko w oko z ekstremalnymi przeszkodami i pokazać swoją siłę i charakter na trasie.

Runmageddon to najpopularniejszy w Polsce cykl biegów z przeszkodami, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób i przeżywa niezapomnianą życiową przygodę. Zrzesza runmageddonową rodzinę, do której, co event, przybywa nowych członków, także tych mniejszych i młodszych. Na Runmageddonie bowiem może bawić się każdy, kto ukończył 4 rok życia. Dzieciaki i młodzież mogą startować w formułach: Kids i Junior. Formuła Kids dedykowana jest dla dzieci w przedziale wiekowym 4—11 lat, trasa liczy 1 kilometr i 10 przeszkód. Junior natomiast to 2 kilometry ekstremalnej zabawy z 15 przeszkodami, dla młodzieży między 12 a 15 rokiem życia.

Trasy dostosowane są do wieku i możliwości młodych śmiałków, a ich wysiłek i walka nagradzane są na mecie pamiątkowymi medalami. W trakcie biegu każdy może liczyć na pomoc wolontariuszy, którzy dbają o bezpieczeństwo Uczestników. Jeszcze w tym roku dzieci i młodzież mogą spróbować sił na pięciu różnych eventach:  górniczym Runmageddonie na Śląsku (31.08/1.09), w Warszawie (14/15.09), nadmorskim biegu w Gdańsku (28/29.09), górskim Runmageddonie w klimatycznych okolicach Kocierza (05/06.10) oraz na finałowym wydarzeniu kończącym tegoroczny sezon we Wrocławiu (19/20.10).

Szczegółowe informacje oraz zapisy on-line dostępne są na stronie Organizatora pod adresem www.runmageddon.pl

kontakt dla mediów
Klaudia Sajdak
PR Junior Manager, Runmageddon
Klaudia Sajdak

klaudia.sajdak@runmageddon.pl

informacje o firmie

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii sport