nowe produkty/usługi

Tarnów, Myślenice, Wieliczka i Skawina – nowe lokalizacje na elektromobilnej mapie blinkee.city!

19.08.2019 | blinkee.city

Elektryczne hulajnogi wjechały do Wieliczki. Mieszkańcy miasta mogą już korzystać z 20 jednośladów udostępnionych przez blinkee.city. Lider elektromobilności w Polsce wprowadził elektryczne pojazdy także w kolejnych miejscowościach Małopolski. 19 sierpnia w Myślenicach, Tarnowie i Skawinie pojawiło się po 20 e-hulajnóg. Tarnowianie korzystający z aplikacji mają do dyspozycji także skutery.

Jednoślady dla wszystkich

blinkee.city od początku sezonu realizuje zapowiadaną ekspansję, obejmującą nie tylko zagraniczne metropolie, ale także mniejsze miejscowości w Polsce. – Elektromobilność to element odpowiedzialnego rozwoju transportu na całym świecie. Hulajnogi są doskonałym rozwiązaniem  dla mniejszych miejscowości, gdzie system komunikacji miejskiej nie zawsze jest wystarczający. Nasz biznes skaluje się z łatwością, dlatego z przyjemnością wprowadziliśmy nasze ekologiczne jednoślady do Wieliczki, Tarnowa, Myślenic i Skawiny – mówi Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city.

Małopolska – start!

Wieliczka już od soboty dysponuje 20 hulajnogami elektrycznymi. Z kolei w Myślenicach, Tarnowie i Skawinie usługa blinkee.city wystartowała 19 sierpnia. Mieszkańcy Tarnowa mogli zapoznawać się z jednośladami od godz. 9.00 na rogu ulic Wałowej i Kopernika. Z kolei Myśleniczanie mieli szansę wyruszyć w pierwszą podróż hulajnogami od godz. 13.00, z Rynku 8/9, gdzie pojazdy zostały ustawione. – W Tarnowie, którego powierzchnia liczy ponad 72 km2, zdecydowaliśmy się dołożyć do floty także 5 skuterów, które będą idealnym rozwiązaniem na nieco dłuższe trasy. Jeszcze w tym sezonie planujemy zwiększyć ich liczebność. Hulajnogi to z kolei jednoślady w sam raz do pokonania krótszych odcinków lub po prostu do przejażdżki dla czystej przyjemności – mówi Paweł Maliszewski.

Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania

Wypożyczanie i korzystanie z pojazdów blinkee.city jest wyjątkowo proste. Zarówno hulajnogi jak i skutery można parkować w dowolnym, dozwolonym przez przepisy ruchu drogowego miejscu. Nie trzeba martwić się o ładowanie pojazdów – tym zajmują się specjaliści blinkee.city, którzy przynajmniej raz dziennie sprawdzają stan techniczny jednośladów oraz ładują je w razie potrzeby.

Cena w czterech nowych lokalizacjach nie różni się od ceny ogólnopolskiej. Za wynajęcie hulajnogi zapłacimy 2,5 zł opłaty startowej. Minuta jazdy kosztuje 49 gr, a minuta postoju 9 gr. Z kolei cena skuterów to 69 gr za minutę jazdy i 9 gr za taki sam czas postoju. Dzienna opłata maksymalna obu jednośladów elektrycznych to 89 zł – po przekroczeniu tej kwoty w ciągu doby licznik staje, ale wciąż można jechać. 

Apelujemy o rozważną jazdę na hulajnogach i skuterach  oraz o odpowiedzialne parkowanie ich w przestrzeni miejskiej. Bezpieczeństwo jest bowiem podstawą wspaniałej zabawy podczas użytkowania pojazdów blinkee.city – dodaje Paweł Maliszewski.

kontakt dla mediów
Account Executive, blinkee.city
Małgorzata Grzegolec

m.grzegolec@synertime.pl

tel: 664-904-605

informacje o firmie

***

blinkee.city – rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 22 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Lublin) oraz 8 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Pecs, Split, Omis, Walencja, Castello de la Plana, Bukareszt, Sztokholm) i na Malcie. Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 380 tys. zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi