sport

Runmageddończycy opanowali Łódzkie Błonia

19.08.2019 | Runmageddon

Emocje jeszcze nie opadły po sobotnim Runmageddonie w Łodzi! Około 4900 osób wzięło udział w niecodziennej przygodzie i pokonało trasy najbardziej ekstremalnego biegu z przeszkodami.

Runmageddon w Łodzi rozpoczął się wcześnie rano w sobotę. Gdy większość Łodzian jeszcze spała, na trasę wybiegli pierwsi biegacze przeszkodowi, którzy o 7:30 rozpoczęli swoje starcie z morderczą trasą. Tego dnia rozegrano aż 6 formuł -  „Rekrut” dzienny i nocny, trzykilometrowe „Intro” z 15 przeszkodami, a także dystanse dla młodzieży, dzieci i dla całych rodzin. Przeszkodą, która cieszyła się największą popularnością było strzeleckie ASG czyli strzelanie do celu. Trasy Runmageddonu w Łodzi choć nie obfitowały w wodę i błoto dały się nieźle we znaki startującym. Skomplikowane konstrukcje, ścianki, podbiegi, wszystko to spowodowało, że Runmageddończycy choć mocno zmęczeni, odczuwając rozpierającą ich dumę, niezłomnie dobiegali do mety i z satysfakcją kończyli swój bieg.

Lokalizacja na Łódzkich Błoniach pozwoliła przechodniom uczestniczyć w tych zjawiskowych igrzyskach także w formie kibiców, którzy zagryzając zęby trzymali kciuki za odwagę i determinację Runmageddończyków. Wspaniała pogoda towarzyszyła startującym przez cały dzień, dlatego zarówno mali, jak  i duzi mogli maksymalnie koncentrować się na tej wspaniałej sportowej przygodzie.

 

Wygrani łódzkiego Runmageddonu

W sobotę, w pierwszy trzech seriach formuły Rekrut wystartowało łącznie około 140 zawodników - biegaczy przeszkodowych, dla których Runmageddon to nie tylko pasja, ale także prawdziwa rywalizacja. Wśród tej grupy pobiegło 14 kobiet, które z taką samą determinacją i siłą walczyły o miano najszybszej. Zwycięzcami wyścigu zostali z mężczyzn: Sebastian Kasprzyk z Husaria Race Team, który odcinek 6 kilometrów i 30 przeszkód pokonał w 31 minut 20 sekund, osiągając tym samym pierwsze miejsce. Na drugim uplasował się Wojciech Wojtyszyn z wynikiem 34 minuty i 3 sekundy, a na trzecim Volodymyr Lykhitskyi z czasem 34 minuty i 47 sekund.  W czternastoosobowej grupie kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Jekatierina Worobiewa z Power Training, dobiegając na metę po 47 minutach i 30 sekundach. Drugie zdobyła Julia Maciuszek z czasem 51 minut i 2 sekundy, a trzecie - Anna Maciejak z wynikiem 56 minut 54 sekundy.

Po sukcesie Łódzkiego Runmageddonu już za dwa tygodnie przyjdzie czas na kolejny event, który odbędzie się w weekend 31.08-01.09 w Kopalni Węgla Kamiennego Knurów- Szczygłowice „Ruch Szczygłowice”. We wrześniu, fani ekstremalnego sportu będą mogli wystartować w Warszawie (14-15.09.2019) oraz dzięki gościnności Miasta Gdańsk w dniach 28-29 września 2019 w stolicy Pomorza. W październiku przyjdzie czas na Górski Runmageddon, gdzie poza tradycyjnymi formułami, najbardziej zatwardziali będą mogli sprawdzić się na dystansach półmaratońskich i maratońskich wśród pięknych krajobrazów na Kocierzu. Sezon tegorocznych edycji biegu zakończy Finał Ligi Runmageddonu, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 19-20 października. Więcej informacji o wydarzeniach znaleźć można na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy.

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii sport