polityka media/marketing/reklama

"Do Rzeczy" (34) Lato 1939 - Ostatnie dni przed wojną

Temat tygodnia - "Jutro nadejdą Niemcy". Ostatnie dni lata 1939 w artykule Krzysztofa Masłonia. Letnicy w Juracie, w Gdyni, na Huculszczyźnie. A jednocześnie przygotowanie do wojny, w którą wciąż wielu nie wierzyło. Kiedy w Warszawie do końca wierzonoNa pograniczu śląskiem sytuacja była jasna. "W dzień demonstracje tłumów, gromadzących się po niemieckiej stronie granicy, w nocy strzelanin, puszczanie kul świetlnych, wojna..."-pisał Wańkowicz w reportażu "Dywersja niemiecka w Polsce".

Na łamach "Do Rzeczy" również:

"Kto dał nam wiecej niż Amerykanie" - Maciej Pieczyński w rozmowie z Witoldem Waszczykowskim pierwszym wiceprzewodniczącym komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego w przeddzień wizyty Donalda Trumpa w Polsce.

"Super Mario" Mariusz Kamiński staje się jednym z najpotężniejszych ludzi w polsce. to jego ludzie kierują CBA, nadzorują służby specjalne, a teraz on sam przejmuje kontrolę nad policją i pozostałymi służbami mundurowymi - artykuł Wojciecha Wybranowskiego.

"Witek na kryzys" - Elżbieta Witek została marszałkiem sejmu, bo PiS musiał szybko zażegnać kryzys związany z markiem kuchcińskim. w partii uznano, że witek jest wyborem optymalnym, jeśli nie jedynym, artykuł Kamili Baranowskiej.

"Zagubiony w partiokracji" - Trudno pojąć, dlaczego Paweł Kukiz zdecydował się startować z listy psL, bo jego obecność w sejmie kolejnej kadencji – jeśli się w nim w ogóle znajdzie – nie będzie już nic znaczyć - pisze w swoim artykule Paweł Warszecha.

"Nie można cenzurować historii w imię pojednania między Polakami a uUkraińcami. Autor „Wołynia zdradzonego” odpowiada Pawłowi Smoleńskiemu z "Gazety Wyborczej" - w artyluke pt. "Ludobojstwo na Wołyniu - temat zakazany?"

 

Nowy numer tygodnika „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 19 sierpnia 2019.

 

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka