wydarzenia sport styl życia

Ekstremalne wyzwanie Runmageddonu Łódź

08.08.2019 | Runmageddon

„Komandos”, „Porodówka”, „Helikopter”, „Zasieki” – te oraz kilkadziesiąt innych runmageddonowych przeszkód będzie można pokonać już niedługo, bo 17 sierpnia, w środkowej Polsce. Uczestnicy zmierzą się z nimi na terenie Łódzkich Błoni, gdzie poza znanymi i lubianymi konstrukcjami, pojawi się także unikatowa, sprawdzająca celność  przeszkoda  strzelecka „ASG” oraz długooczekiwany „Snake”.

Runmageddon to sportowe wydarzenie, które w całej Polsce oraz poza jej granicami wzbudza wiele emocji. To doskonała okazja, żeby zdobyć niecodzienne sportowe wrażenia, a do tego sprawdzić się w pokonywaniu ekstremalnych przeszkód i tras. Pierwsza łódzka edycja Runmageddonu choć potrwa tylko jeden dzień, zaskoczy uczestników jak i kibiców wieloma zmyślnymi konstrukcjami, atrakcjami i niespodziankami. Uczestnicy, którzy myślą o starcie w Runmageddonie mają do wyboru aż 6 formuł. Dorośli oraz młodzież po 16 roku życia, ale tylko za osobistą zgodą rodziców, będą mogli pokonać formułę 6-kilometrowego Rekruta najeżonego 30 przeszkodami lub 3-kilometrowe Intro z 15 utrudnieniami. Startujący  będą mogli też wybrać pomiędzy ekstremalnym starciem w ciągu dnia lub  wystartować tuż po zmierzchu w Nocnym Rekrucie. Runmageddon w Łodzi będzie także świetną okazją dla rodzin na przeżycie wspólnej przygody. Rodzice z dziećmi będą mogli razem pokonywać przeszkody rozstawione na dwukilometrowej trasie dzięki formule Family. Dzieci w wieku 4-11 lat staną przed zadaniem pokonania Runmageddon Kids (1 km i 10 przeszkód), a młodzież między 12 a 15 rokiem życia będzie mogła zmierzyć się  z dwukilometrową trasą naszpikowaną 15 konstrukcjami.

Startujący w formułach Rekrut i Intro będą mogli sprawdzić swoją siłę i kondycję fizyczną oraz pomysłowość przy pokonywaniu między innymi: „Porodówki”, czyli ściśle ułożonych opon, przez które trzeba się przecisnąć, „Komandos ser taką nazwę własną” -  wysokiej ściany z linami, „Zasieków” rozstawionych tym razem pod górkę, konstrukcji rur „Pole Dance”, na które najpierw należy się wspiąć, a później po nich zjechać oraz „Helikoptera”, czyli ruchomych drabinek. Na trasie sierpniowego Runmageddonu pojawi się też konstrukcja „Snake”, na którą uczestnicy czekają z niecierpliwością. W trakcie Runmageddon Łódź uczestnicy będą mieli też unikalną okazję, żeby sprawdzić swoją celność, strzelając do celu z replik na kulki, a kibice w specjalnej przygotowanym punkcie 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Leźnicy Wielkiej będą mogli podziwiać osprzęt wojskowy m.in.: Karabinek szturmowy, granatnik ręczny, karabin wyborowy i spadochron.

Runmageddon Łódź odbędzie się 17 sierpnia na Łódzkich Błoniach i trwać będzie cały dzień  od 7:40 do 22:00. Każdy kto ma ochotę wziąć udział w tym niecodziennym i pełnym wrażeń biegu może zapisać się na wybraną formułę poprzez stronę https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-lodz-17-08-2019 do dnia 15 sierpnia br.

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia