budownictwo/nieruchomości

Jesień idzie… Nie ma na to rady? Paroc prezentuje płyty z wełny kamiennej PAROC UNS

07.08.2019 | PAROC

Mówi się, że wszystko, co dobre szybko się kończy. Dopiero planowaliśmy urlop (który się skończył), przed nami druga połowa wakacji (która właśnie mija), a do września jeszcze naprawdę daleko (czy na pewno?). Idzie jesień, a wraz z nią październikowe chłody, częstsze spojrzenia w stronę kaloryferów i to nieprzyjemne wspomnienie zeszłorocznych rachunków za ogrzewanie. Nie traćmy więc energii, dosłownie i w przenośni, i jeszcze przed mroźnym sezonem zadbajmy o swój komfort – termiczny, ekonomiczny i akustyczny. Jednym słowem: czas na docieplanie domu! Tu z pomocą przyjdzie płyta izolacyjna PAROC UNS 37z o uniwersalnym zastosowaniu budowlanym.

Elastyczna, niepalna płyta z wełny kamiennej PAROC UNS 37z to wszechstronny wielozadaniowiec, produkt dedykowany do ocieplania fasad, lekkich ścian wewnętrznych, dachów krokwiowych i dachów na wiązarach oraz podłóg na legarach. Sprawdzi się doskonale podczas wykonywania izolacji dwuwarstwowej m.in. ukośnych poddaszy, stropów międzykondygnacyjnych, a także wentylowanych fasad szkieletowych, murów betonowych oraz ścian z bloczków betonowych – zarówno w przypadku nowych konstrukcji, jak i tych poddawanych renowacji.

Płytę wyróżnia ją najwyższa klasa reakcji na ogień A1, doskonałe parametry izolacyjne i akustyczne, wysoka elastyczność oraz optymalna gęstość. Dzięki tak dobranym właściwościom, materiał spełnia najwyższe wymagania stawiane w przepisach ochrony przeciwpożarowej, nie osiada, z upływem czasu nie traci swoich właściwości mechanicznych, a także zapobiega przegrzewaniu się pomieszczenia w trakcie słonecznego lata i wychłodzeniu, kiedy termometr wskaże prawdziwie zimowe temperatury.

Ale to nie wszystko. Dodatkowym walorem płyt PAROC UNS 37z jest niezwykła łatwość obróbki i montażu, co sprawia, że jesienne docieplanie domu możemy z powodzeniem przeprowadzić samodzielnie. Z ulgą dla portfela i poczuciem dobrze wykonanej pracy.

Rada Eksperta Paroc: Dobry współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie λD = 0,037 W/(mK) pozwala na uzyskanie podwyższonej odporności na konwekcję przez cały okres użytkowania oraz zauważalne oszczędności na grubości izolacji.

Właściwości techniczne:

Norma zharmonizowana: EN 13162:2012
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,037 W/(mK)
Klasa reakcji na ogień: A1
Krótkotrwała nasiąkliwość wodą WS: ≤ 1 kg/m²
Długotrwała nasiąkliwość wodą WL(P): ≤ 3 kg/m²
Opór dyfuzyjny pary wodnej MU, µ: 1
Współczynnik przepuszczalności powietrza, ℓ: 130 x 10-6
Stabilność wymiarowa przy określonej temperaturze (Deklarowana), DS(70,-): ≤ 1%
Klasa tolerancji grubości: T2

Dostępne wymiary:

Długość: 1220 mm
Szerokość: 610 mm
Grubość: 40-220 mm

 

informacje o firmie

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości