budownictwo/nieruchomości ekonomia/biznes/finanse

Yareal wybudował już ponad 450 mieszkań z zielonym certyfikatem BREEAM

06.08.2019 | Yareal

Yareal kończy budowę trzech pierwszych inwestycji mieszkaniowych, zaprojektowanych zgodnie z wymaganiami zrównoważonego budownictwa. Mieszkania na dwóch osiedlach certyfikowanych w systemie BREEAM – Strefa Wilanów i Rezydencja Chrobrego – zostały sprzedane w 100% na długo przed zakończeniem inwestycji. W ofercie trzeciej zakończonej inwestycji z zielonym certyfikatem - Eden Włodarzewska, w pobliżu Parku Szczęśliwickiego na Ochocie - znajduje się już tylko kilka mieszkań i domów. Yareal jako jedyny deweloper w Polsce posiada na swym koncie aż 9 certyfikowanych inwestycji. Do trzech z nich wkrótce zaczną wprowadzać się pierwsi mieszkańcy.

Z chwilą odbioru wybudowanych osiedli Yareal stanie się rekordzistą na polskim rynku deweloperskim pod względem zarówno liczby zrównoważonych inwestycji, jak i mieszkań w certyfikowanych budynkach. W trzech ekologicznych osiedlach Yareal wybudował w sumie 456 mieszkań o podwyższonym standardzie, a ich łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 30 tys. mkw. Największe z nich – liczące ponad 280 lokali – to Strefa Wilanów, będąca pierwszą inwestycją mieszkaniową Yareal z certyfikatem BREEAM, potwierdzającym ekologiczny charakter projektu. Jednocześnie to jedyne certyfikowane osiedle w dynamicznie rozwijającym się warszawskim Wilanowie, zaprojektowane i wybudowane w oparciu o zasady zrównoważonego budownictwa. Wszystkie mieszkania w Strefie Wilanów znalazły nabywców na wiele miesięcy przed zakończeniem budowy. W Starych Włochach podobną popularnością cieszyła się Rezydencja Chrobrego z 84 lokalami, której budowę właśnie zakończono.

Na ukończeniu jest również realizacja liczącej 91 mieszkań inwestycji na Szczęśliwicach – Eden Włodarzewska – gdzie w sprzedaży pozostało już zaledwie kilka mieszkań i domów, w tym dom pokazowy. Nowe domy na Ochocie to unikalna oferta, ponieważ w tej dzielnicy występuje największa w stolicy gęstość zaludnienia, w związku z czym zagospodarowane zostały już niemal wszystkie tereny pod zabudowę jednorodzinną.

Firma Yareal jest aktywna jednocześnie w kilku najpopularniejszych dzielnicach Warszawy. W centrum powstaje budynek apartamentowy Sienna 65, a w pobliżu Ronda Daszyńskiego osiedle Vice Versa. W obu przypadkach sprzedaż mieszkań dobiega końca, a w ofercie znajduje się odpowiednio 6 apartamentów i 26 mieszkań. Projekt wyróżnia skala proekologicznych rozwiązań - Vice Versa będzie pierwszym osiedlem Yareal z certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good, czyli najwyższym, jaki kiedykolwiek otrzymała inwestycja mieszkaniowa w Polsce. Mieszkańcy Vice Versa będą m.in. oszczędzali korzystając z własnego prądu pozyskiwanego ze słońca dzięki osiedlowej instalacji fotowoltaicznej.

W czterech innych inwestycjach Yareal, w których trwa przedsprzedaż i sprzedaż mieszkań, rezerwacjami objętych jest już ponad 20% lokali w projekcie zlokalizowanym na Ujazdowie (Rezydencja Łazienki Park) , 25% na Mokotowie (Rezydencja Dolina Mokotów i osiedle Pozytywny Mokotów) oraz 40% na Pradze Południe (Soho 18).

Podczas certyfikacji zielonego budownictwa BREEAM, nieruchomości są oceniane pod kątem zastosowania rozwiązań przyjaznych dla mieszkańców, otoczenia i środowiska naturalnego. W ramach przeprowadzanej końcowej weryfikacji, duże znaczenie mają m.in. proekologiczne oraz innowacyjne rozwiązania, bliskość transportu publicznego, oszczędność zużycia energii, bioróżnorodność, czy infrastruktura dla rowerów. Zgodnie ze strategicznym założeniem firmy, Yareal planuje certyfikować wszystkie swoje kolejne inwestycje. Dodatkowo właściciele mieszkań realizowanych przez Yareal otrzymają w standardzie pakiety smart home Fibaro, czyli zestaw inteligentnych rozwiązań do zarządzania domowymi urządzeniami i zabezpieczeniami oraz do oszczędnego gospodarowania energią.

Więcej informacji na temat inwestycji mieszkaniowych i biurowych oraz proekologicznych rozwiązań w certyfikowanych inwestycjach, można znaleźć na stronie internetowej www.yareal.pl/.

kontakt dla mediów
Yareal
Przemysław Skory

przemyslaw.skory@mslgroup.com

informacje o firmie

* * *

Yareal Polska, wiodący deweloper w Polsce i lider pod względem jakości, jest spółką należącą do Yareal International N.V., firmy działającej na europejskim rynku nieruchomości. Realizowane przez Yareal na polskim rynku projekty z zakresu nieruchomości mieszkaniowych i biurowych wyróżniają się niezmiennie najwyższym poziomem jakości i elastyczności wprowadzanych rozwiązań.

Długoterminowa strategia firmy oparta na zaangażowaniu i optymalnym dostosowaniu oferty do oczekiwań i potrzeb naszych Klientów jest najlepszą gwarancją długoterminowego bezpieczeństwa i rosnącej z dnia na dzień wartości inwestycji.

Troska o zadowolenie Klienta, dbałość o najwyższą jakość i atrakcyjność projektów oraz niezawodność – to nasze wartości przewodnie. Wiedza i doświadczenie zdobyte przez nasz zespół w Polsce i za granicą, zarówno w zakresie projektowania, jak i realizacji, są gwarantami jakości oraz zadowolenia ze wzrostu wartości naszych inwestycji. Wszystkie realizowane przez nas obiekty mieszkaniowe i biurowe charakteryzują się optymalnym doborem lokalizacji, odpowiednim otoczeniem, zachowując jednocześnie wyjątkową elastyczność, funkcjonalność i zgodność z najnowszymi kanonami jakości.  Również dzięki maksymalnej racjonalizacji przestrzeni użytkowej nasze projekty zapewniają nową jakość życia codziennego i nowe standardy pracy. Yareal Polska realizuje najwyższej jakości budynki mieszkaniowe we wszystkich segmentach rynku od ekskluzywnych apartamentów poprzez kameralne budynki o podwyższonym standardzie, aż po osiedla mieszkaniowe przeznaczone dla szerszej grupy odbiorów, jak również prestiżowe obiekty biurowo-komercyjne.

Zrealizowane przez Yareal Polska projekty z zyskały uznanie w środowisku branżowym, czego wyrazem są przyznane liczne nagrody:

  • Budynek biurowy Renaissance - nagroda Construction & Investment Journal w kategorii „Best Office Development” w 2004
  • Budynek biurowy Mokotowska Square – nagroda Eurobuild Awards w kategorii „New Office of the Year 2011”, nagroda Construction & Investment Journal w kategorii „Best refurbishment/expansion of the Year 2011”, nagroda EuropaProperty w kategorii „BREEAM Application In-Process” w 2011 r., nagroda główna CEE Quality Awards w kategorii „Office Development of the Year” w 2011 r
  • Budynek biurowy Oxygen Park – nagroda Construction & Investment Journal w kategorii „ESSA Green Award” w 2013 r.
  • Budynek apartamentowy Hoża 55 - nagroda Construction & Investment Journal “Residential Luxury Development of the Year” („Luksusowa inwestycja mieszkaniowa Roku”) w 2013 r.
  • Budynek mieszkaniowy Rezydencja Konstancińska - wyróżnienie w plebiscycie Domiporta – “Mieszkanie Roku 2014/2015”
  • Budynek biurowy Nowogrodzka Square – nagroda PLGBC w konkursie „Green building awards 2018” – kategoria Najlepszy Certyfikowany Budynek Ekologiczny

Yareal Polska jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich od listopada 2005 r.

załączniki

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości