wydarzenia sport styl życia

Runmageddon powraca na Silesię

06.08.2019 | Runmageddon

Klimatyczna lokalizacja, niecodzienne, górnicze krajobrazy i wyjątkowe przeszkody – to wszystko czeka na uczestników kolejnej edycji Runmageddonu na Śląsku. Tym razem, w weekend 31.08/1.09 Kopalnia Węgla Kamiennego „Knurów-Szczygłowice” Ruch „Szczygłowice” otworzy swoje bramy przed Biegaczami z całej Polski.

Tegoroczne wakacje zakończą się spektakularnie, a to za sprawą Runmageddonu Silesia JSW S.A. Debiutanci oraz Runmageddończycy z całej Polski podczas tego eventu będą mogli zmierzyć się
z klasycznymi formułami: Intro, Rekrut, Classic w górniczym klimacie. Jednak to nie wszystko! Organizator przygotował także nową formułę, która zweryfikuje sportowe zacięcie każdego ze startujących. Najodważniejsi rozpoczną zmagania o 7:00, a zakończą je o 19:00. Przez dwanaście godzin będą walczyć, pokonując kolejne pętle trasy Classica. Do tej pory na tę ekstremalną formułę zapisało się już 60 śmiałków!

Mnóstwo atrakcji przewidziano także dla najmłodszych. W pierwszym dniu eventu, 31 sierpnia, dzieci
w wieku od 4-11 lat staną w szranki na dedykowanej dla nich trasie KIDS. Kilometrowa trasa z 10 przeszkodami z pewnością wywoła uśmiechy zadowolenia i pozostawi w pamięci niezapomniane wrażenia! Dla starszych (12-15 lat) natomiast Organizator przygotował dwukilometrowe wyzwanie, które urozmaici aż 15 różnych przeszkód.

Tegoroczny Runmageddon w Kopalni Węgla Kamiennego w Szczygłowicach zapowiada się równie emocjonująco, co ubiegłoroczna śląska edycja. –Organizacja eventu w takich okolicach to dla mnie niezwykle motywujące wyzwanie. Grzechem byłoby nie wykorzystać na naszych trasach i miasteczku górniczego ekwipunku. Nasi Uczestnicy muszą być gotowi na hałdy, węglowy szlam, a także zaznajomić się z takim sprzętem jak Kolaski, Ringi Górnicze czy Wozidła – mówi Eryk Winiarski, dyrektor eventu Runmageddon Silesia JSW S.A.

Wszystkich, którzy chcą przeżyć przygodę życia Organizator zaprasza na stronę www.runmageddon.pl, na której w zakładce imprezy można odnaleźć śląski event i dokonać zapisu on-line.

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg
z przeszkodami na Saharze oraz w gó
rach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia