handel ekonomia/biznes/finanse

Arval dostarczy samochody elektryczne dla instytucji miejskich w Krakowie

05.08.2019 | Arval

Arval, dostawca zaawansowanych rozwiązań w obszarze wynajmu flot samochodowych, wygrał przetarg organizowany przez Krakowski Holding Komunalny na dostawę 47 aut elektrycznych. Pojazdy będą użytkowane przez Spółki miejskie m.in. przez Urząd Miasta, Straż Miejską czy MOPS. Umowa została podpisana na trzy lata.

Do elektrycznych samochodów dostarczonych przez Arval najpóźniej w połowie grudnia przesiądzie się część pracowników krakowskiego magistratu, Straży Miejskiej, MOPS-u, ZDM, ZTP, miejskich muzeów, ZOO, MPWiK czy MPEC. Wybrane w przetargu pojazdy to Hyundai KONA Electric 136 KM o zasięgu umożliwiającym przejechanie do 289 km na jednym ładowaniu. W ramach kryteriów Zamawiającego oferta Arval została uznana za najkorzystniejszą. W miesięczną kwotę wynajmu samochodów wkalkulowany został pełen koszt ich utrzymania, obejmujący: m.in. ubezpieczenie AC/OC/NW, serwis czy sezonową wymianę opon.  

Arval chce współpracować z sektorem publicznym

W związku z wprowadzoną w lutym ub. r. ustawą o Elektromobilności i Paliwach Alternatywnych, instytucje publiczne od 1 stycznia 2020 roku powinny mieć w swoich flotach przynajmniej 10 proc. pojazdów elektrycznych. Mimo przesunięć w realizacji planu nakaz nałożony przez ustawodawcę sprawia, że obecnie to właśnie sektor publiczny może stać się siłą napędową rozwoju elektromobilności w Polsce. Arval chce uczestniczyć w tym procesie. Wynika to zarówno ze strategii biznesowej firmy, by rozwijać usługi FSL (Full Service Leasing) w sektorze publicznym, jak i z planów dotyczących obniżenia emisji CO2 i substancji szkodliwych pochodzących z firmowych flot. W tym celu w strukturach Arval powstał osobny dział dedykowany do obsługi instytucji publicznych.

Wspólnie z naszymi Klientami chcemy uczestniczyć w rewolucji elektromobilności w Polsce. Tym bardziej cieszy nas fakt, że wzrasta świadomość i zainteresowanie usługami FSL w segmencie publicznym, który może odegrać ważną rolę w rozwoju ekologicznej floty samochodowej w Polsce. Uczestniczymy w postępowaniach przetargowych, w których jesteśmy w stanie dopasować naszą ofertę do wymogów Zamawiającego. Mamy już pierwsze sukcesy  w sprzedaży aut elektrycznych do sektora publicznego – mówi Paweł Doleciński, Business Development Manager, Public Sector. 

Wynajem długoterminowy rozwiązaniem na wysokie ceny elektryków

Wynajem długoterminowy to korzystne rozwiązanie dla firm i instytucji ze względu na szeroki pakiet usług, które pozwalają odciążyć wynajmującego ze wszystkich spraw administracyjnych, związanych z zarządzaniem flotą. Jednocześnie firma, która korzysta z usługi wynajmu długoterminowego, może liczyć na doradztwo w zakresie dopasowywania aut do potrzeb poszczególnych użytkowników, dzięki czemu eksploatacja floty staje się tańsza i bardziej przyjazna środowisku.

W przypadku samochodów elektrycznych wynajem długoterminowy jest szczególnie korzystny ze względu na wysoki koszt początkowy pojazdów z tym napędem. Instytucja, która decyduje się na wynajem długoterminowy, może  korzystać z ekologicznej mobilności, nie angażując przy tym dużych środków na zakup samochodu. Nie musi też obawiać się, że auto straci na wartości – to ryzyko bierze na siebie wynajmujący.

kontakt dla mediów
Arval
Kinga Kaźmierczak

k.kazmierczak@neuron.pl

tel: 535 356 396

informacje o firmie

O Arval:

Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością BNP Paribas. Arval specjalizuje się w leasingu pojazdów z pełną obsługą; oferuje swoim klientom – dużym przedsiębiorstwom międzynarodowym, małym i średnim przedsiębiorcom oraz wolnym zawodom – dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania, optymalizujące przemieszczanie się pracowników i outsourcing ryzyka związanego z zarządzaniem flotą. W ostatnim czasie Arval uruchomił ofertę również dla klientów indywidualnych. Specjalistyczne doradztwo oraz jakość obsługi, które stanowią podstawę obietnicy Arval wobec klientów, zapewnia ponad 7 000 pracowników w 29 krajach. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z 1 193 910 pojazdów na całym świecie (grudzień 2018 r.). Arval jest członkiem założycielem sojuszu Element-Arval Global Alliance. Jest to najdłużej działający sojusz strategiczny w branży i światowy lider w zarządzaniu flotą ponad 3 mln pojazdów w 50 krajach. W ramach organizacyjnych BNP Paribas, Arval prowadzi działalność w pionie podstawowej bankowości detalicznej.

www.arval.com

O BNP Paribas:

BNP Paribas jest czołowym bankiem europejskim o zasięgu międzynarodowym. Jest obecny w 73 krajach i zatrudnia ponad 196 000 pracowników, w tym ponad 149 000 w Europie. Grupa zajmuje kluczowe pozycje w trzech głównych rodzajach działalności: rynki krajowe i międzynarodowe usługi finansowe (ang. Domestic Markets and International Financial Services), gdzie sieci banków detalicznych i usług finansowych obsługuje pion bankowości i usług detalicznych (ang. Retail Banking & Services) oraz bankowość dla przedsiębiorstw i instytucji (ang. Corporate & Institutional Banking), która obsługuje dwie franczyzy: klientów korporacyjnych i inwestorów instytucjonalnych.

Grupa pomaga swoim klientom (osobom fizycznym, stowarzyszeniom społecznym, przedsiębiorcom, małym i średnim przedsiębiorstwom, korporacjom oraz klientom instytucjonalnym) w realizacji ich projektów dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań: od finansowania, przez inwestycje i oszczędności po ochronę ubezpieczeniową. W Europie Grupa działa na czterech rynkach krajowych (w Belgii, Francji, we Włoszech i w Luksemburgu), a BNP Paribas Personal Finance jest europejskim liderem w kredytach konsumpcyjnych. BNP Paribas rozwija swój zintegrowany model bankowości detalicznej w krajach śródziemnomorskich, w Turcji i w Europie Wschodniej, posiada także szeroką sieć w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W bankowości dla przedsiębiorstw i instytucji oraz działalności w zakresie międzynarodowych usług finansowych BNP Paribas również zajmuje czołowe miejsce w Europie, ma silną pozycję w Ameryce Północnej i Południowej, i szybko rośnie w krajach Azji i Pacyfiku.

www.bnpparibas.com 

załączniki

więcej z kategorii handel