kultura/sztuka/rozrywka

Umowa o stałej współpracy między Muzeum Miasta Gdyni i Galerią Klif

01.08.2019 | Galeria Klif

Muzeum Miasta Gdyni i Galeria Klif podpisały umowę o współpracy partnerskiej. Po kilku projektach przeprowadzonych wspólnie oba podmioty zdecydowały się sformalizować swoją relację aż do czerwca 2021 roku.

Muzeum i Klif przeprowadzały już wspólne działania. Trzy razem zorganizowane wystawy, okazały się dużym sukcesem. MMG dysponuje archiwalnymi zdjęciami, które, przeniesione na duży format, można oglądać we wnętrzach Galerii Klif. Wernisażom towarzyszy kuratorskie oprowadzanie.

– Nasza współpraca rozwija się już od wielu miesięcy i jest bardzo owocna. Widzimy, jak dużym zainteresowaniem cieszą się wystawione ekspozycje – mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif. – Gdyński Klif zawsze był mocno osadzony w lokalnym środowisku. Teraz podkreślamy to jeszcze bardziej eksplorując historie z czasu, gdy Gdynia była jeszcze bardzo młoda.

W ramach umowy podpisanej 1 lipca br. osoby odwiedzające gdyński Klif m.in. będą miały dostęp do aktualnych materiałów informacyjnych przygotowywanych przez MMG. Pracownicy muzeum będą również wspierali wydarzenia organizowane przez galerię swoją wiedzą merytoryczną podczas przeprowadzanych na miejscu wykładów.  

– Współczesne muzea towarzyszą swym odbiorcom nie tylko od święta ale i na co dzień. Staramy się więc być częścią życia gdynian i turystów – mówi dr hab. Jacek Friedrich, dyrektor Muzeum Miasta Gdyni. – Obecność muzeum w Galerii Klif ma temu służyć. Sądzę, że czeka nas jeszcze wiele ciekawych wspólnych projektów.

Do końca sierpnia br. na parterze Galerii Klif czynna jest wystawa pt. „Piasek, woda, moda! Dawna Gdynia na plaży”. Można oglądać trzydzieści fotografii pokazujących sceny uwiecznione na gdyńskich plażach w latach 20. i 30. ubiegłego wieku.

 

kontakt dla mediów
Marketing Manager, Galeria Klif
Beata Górska

beata.gorska@cushwake.com

tel: 603 692 757

informacje o firmie

Galeria Klif w Gdyni od 1996 roku jest źródłem inspiracji dla osób, które w modzie szukają czegoś więcej niż tylko ubrań. Wychodząc z założenia, że moda stanowi odzwierciedlenie naszego charakteru i stylu życia, Klif oferuje swoim klientom ponad 130 sklepów, które swoimi propozycjami zaspokoją najbardziej wymagające gusta. W Galerii Klif dostępne są wyjątkowe marki, często jedyne w Trójmieście. Ekskluzywne butiki i marki znanych projektantów, m.in. Bizuu, Charme, COS, Emanuel Berg, La Mania, Lidia Kalita, Robert Kupisz Liu Jo, Marciano Guess, Patrizia Pepe, Petit Bateau, Pinko, Stefanel, Tommy Hilfiger czy Superdry wraz z popularnymi markami sieciowymi tworzą szeroką ofertę, która zaspokoi szerokie gusta klientów.

Do ich dyspozycji jest strefa food court, Kraina Treflików - miejsce z warsztatami i zajęciami dla dzieci, a także punkty usługowe, drogerie i perfumerie, m.in. Douglas, Rossmann, Sephora i SUPER-PHARM.

Galeria Klif nieustannie dostosowuje swoją ofertę do wymagań Klientów oraz wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Profesjonalne Pakiety Konsultacji w zakresie mody i urody oraz Karta Podarunkowa Klif to udogodnienia, dzięki którym Klienci gdyńskiego Klifu mogą skupić się na sobie i w pełni zrelaksować podczas wizyty w przyjaznym wnętrzu i spokojnej atmosferze.

załączniki

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka