sport

Odliczanie do Runmageddonu Szczecin trwa!

30.07.2019 | Runmageddon

Runmageddon w Szczecinie zbliża się wielkimi krokami. Już 3 i 4 sierpnia Runmageddończycy z całej Polski staną na linii startu w Jelenim Stawie. Dla wielu z nich to kolejny event, ale sporą grupę stanowią Ci, którzy po raz pierwszy będą mieli okazję pokazać swoją siłę i charakter. Nieważne bowiem czy dopiero rozpoczyna się przygodę ze sportem, czy jest się wytrawnym biegaczem. Najważniejsze, że chce się spróbować. Runmageddon to bieg dla każdego, kto chce udowodnić, że #możeszwszystko, a dla śmiałków, którzy podejmą się wyzwania,  na mecie będzie czekał orzeźwiający Lech Free 0,0%.

Impreza rozpocznie się 3 sierpnie w sobotę o godzinie 7:20, wówczas na linii startu pojawią się Zawodnicy serii elite startujący w formule Rekrut, czyli 6 kilometrowej trasie z 30 przeszkodami. Kolejni Uczestnicy startować będą co 15 minut, aż do godziny 13:15. O 15:30 rozpoczną walkę biegacze formuły Intro, która liczy 3 kilometry i 15 przeszkód. W międzyczasie do boju staną młodsi sportowcy, którzy pokażą siłę i charakter w Kids i Junior, dedykowanym kolejno dzieciom od 4-11 lat i 12-15 lat. W niedzielę natomiast kibice będą zagrzewać do boju zawodników Classica (12 km +50 przeszkód), którzy wystartują o 8:40, a ostatni śmiałkowie staną na starcie o 11:00.

Drużyna Leszka znowu w akcji

Ekipa Leszka po raz kolejny zmierzy się z wyzwaniami Runmageddonu. Tym razem na trasie będzie można spotkać Damiana Janikowskiego - polskiego medalistę olimpijskiego i pięściarza Izu Ugonoh. Reprezentanci Ekipy Leszka staną na starcie Classica -  obaj będą mieli do pokonania  12-kilometrową trasę i ponad 50 przeszkód. Poza Damianem i Izu, w Szczecinie będzie można spotkać również Andrzeja Wronę. Reprezentant Polski w siatkówce z pewnością podzieli się swoim doświadczeniem zdobytym w Runmageddonie i pojawi się na trasie, tym razem w roli kibica. Całą trójkę z Ekipy Leszka będzie można spotkać później w strefie Lecha Free 0,0%, wymienić się doświadczeniami i miło spędzić czas.

Atrakcje na miasteczku

Na terenie miasteczka będzie można wesprzeć startujących w trzech formułach: Intro, Rekrut i Classic, a po emocjach odpocząć w strefie chillu Campanile. W trakcie eventu nie zabraknie też dodatkowych konkursów – Haier w Strefie Prania oferuje do wygrania pralkę i starty w Ekipie Haier. W sklepie Pit Bull West Coast kibicie i uczestnicy nabędą wysokiej jakości odzież sportową, a przy stanowisku Salomona będzie można wypożyczyć obuwie i przetestować je na ekstremalnej trasie Runmageddonu. Na mecie Canon umożliwi wydrukowanie na miejscu pamiątkowych zdjęć z mety. Pomoc to niezwykle istotna kwestia i bardzo dobrze wiedzą o tym Runmageddończycy, dlatego DKMS przeprowadzi kolejną akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Zwyczajowo, nie zabraknie także atrakcji dla młodszych sportowców. Kubuś przygotuje specjalną strefę, w której dzieci będą mogły aktywnie spędzić czas, Wawel zaś wypełni ogromnego trucka masą słodyczy, których będzie można skosztować.

Organizator przypomina, że zapisy trwają do piątku poprzedzającego event, do godziny 10:00. Można tego dokonać na stronie: www.runmageddon.pl, w zakładce imprezy należy odszukać odpowiednie wydarzenie i kliknąć zapisz się.

kontakt dla mediów
Klaudia Sajdak
PR Junior Manager, Runmageddon
Klaudia Sajdak

klaudia.sajdak@runmageddon.pl

informacje o firmie

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii sport