energetyka

TAURON ułatwia składanie oświadczeń

TAURON ułatwia składanie oświadczeń wynikających z ustawy o cenach prądu. Oświadczenia będą przyjmowane do poniedziałku 29 lipca w placówkach obsługowych TAURONA i drogą pocztową. Przypominamy, że gospodarstwa domowe nie muszą składać oświadczeń.

Klienci, którzy prowadzą mikro- i małe firmy, szpitale oraz jednostki sektora finansów publicznych, w tym samorządy, powinny złożyć do przedsiębiorstwa energetycznego oświadczenie potwierdzające swój status odbiorcy końcowego.

Ustawowy termin na złożenia oświadczenia upływa 27 lipca, lecz z uwagi na fakt, że termin ten wypada w sobotę, TAURON przyjmuje oświadczenia klientów do poniedziałku 29 lipca.

Ze strony TAURONA www.tauron.pl można pobrać wzór oświadczenia oraz instrukcję, jak wypełnić oświadczenie. Należy pamiętać, że trzeba wpisać wszystkie punkty poboru energii oraz że oświadczenie musi być podpisane przez osobę uprawnioną do reprezentowania firmy. Jeżeli oświadczenie podpisuje pełnomocnik, trzeba też dołączyć pełnomocnictwo. Oświadczenia można również wysyłać pocztą.

TAURON wzmocnił obsługę tak, żeby klienci, którzy zgodnie z ustawą o cenach powinni złożyć oświadczenia, mogli to zrobić również w weekend. Placówki obsługowe TAURONA będą czynne w najbliższą sobotę i niedzielę od godziny 9.00 do 17.00. Placówki zlokalizowane w centrach handlowych – Tychy, Zabrze, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój – w niedzielę będą czynne od godziny 10.00 do 18.00. W sobotę oraz w niedzielę będzie działać także infolinia TAURONA  pod numerem 555 444 333. Można dzwonić w godzinach od 9.00 do 17.00.

Za okres pierwszego półrocza 2019 r. ceny i stawki opłat dla wszystkich firm zostaną dostosowane  do stosowanych w dniu 30 czerwca 2018 r. z mocy ustawy. W drugim półroczu ceny z 30 czerwca 2018 r. będą miały podmioty, które złożą oświadczenia.

Ceny energii dla gospodarstw domowych pozostają na poziomie cen z 30 czerwca 2018 r. przez cały 2019 r.

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy, TAURON Polska Energia SA
Łukasz Zimnoch

lukasz.zimnoch@tauron.pl

informacje o firmie

***

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie RESPECT Index.

 

więcej z kategorii energetyka