polityka media/marketing/reklama

"Wprost" (30) Beata Kozidrak: Faceci mają łatwiej. Kobiety muszą decydować o sobie. Nie możemy być narzędziem w niczyich rękach.

Kraj

Przewrót pokoleniowy w PiS – Prezes PiS dopuszcza do władzy młodych polityków swojej partii. Młodzi działacze mają dostać atrakcyjne miejsca na listach wyborczych – na 41 okręgów do Sejmu w 25 na czele list stanęli inni politycy niż cztery lata temu. Więcej na ten temat w tekście Elizy Olczyk

Jak Grzegorz Schetyna zjednoczył lewicę -  Grzegorz Schetyna mimowolnie stał się politykiem, który stworzył koalicję opozycją. To właśnie dzięki niemu prezesi takich partii jak SLD, Wiosna czy Razem spotkali się przy jednym stole, tworząc alternatywę dla lewicowego elektoratu. Sytuację na scenie polityczne, w swoim artykule, opisuje Joanna Miziołek.

Chcemy zachodu, a nie wschodu – o tym jak prowadzi się ogólnokrajową kampanię wyborczą, szóstce Schetyny, mentalności postsowieckiej i wojnie ideologicznej opowiedział Krzysztof Brejza, szef sztabu wyborczego POKO. Rozmowę przeprowadziły Joanna Miziołek i Eliza Olczyk.

Raport

7 faktów, których nie wiesz o zdrowiu Polek - Dlaczego mieszkanka Łodzi żyje krócej niż góralka z Podkarpacia. Który nowotwór zabija najwięcej polskich kobiet. Jak osteoporoza może stać się chorobą śmiertelną – czyli wszystko, co warto wiedzieć o zdrowiu kobiet. Raport przygotowany przez Katarzynę Pinkosz.

Mam obowiązek wyglądać wzorowo – O zdrowiu, higienie funkcjonowania i dbaniu o swoje codzienne życie opowiedziała Doda, czyli Dorota Rabczewska. - Może jestem szalona i umiem pójść po bandzie, ale odżywiam się zdrowo, uprawiam sport i dbam o sen – powiedziała w rozmowie z Agatą Jankowską.

Biznes

Mafia w pigułce – Co się dzieje z lekami w naszym kraju? Czy istnieje układ, który można ominąć, jeśli zna się odpowiednie kanały i źródła? Odpowiedzi w swoim artykule udziela Karol Wasilewski.

Kierunek: gospodarka o obiegu zamkniętym – recykling i pozyskiwanie nowych materiałów z już wykorzystanych – to założenie gospodarki o obiegu zamkniętym. Jest to nowe podejście do gospodarowania zasobami i nowy model gospodarczy. O tym, czym dokładnie jest GOZ i jak można go wdrażać, na łamach Wprost opisała pani minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz.

Zagranica

Ostatni wielbiciele generała – kilka dni temu minęła 83. rocznica antyrepublikańskiego przewrotu w Hiszpanii. Dla większości mieszkańców tego kraju, nie było to szczególne wydarzenie. Rocznica przeszła bez echa i pamięci, bo aktywnych obrońców generała Franco już prawie nie ma. Więcej na ten temat w swoim artykule pisze Anna Gwozdowska.

Nauka

Znaczenie bezcelowości – czy szybkość naszego działania i ekspresowe myślenie to cechy, które są absolutnie konieczne w dzisiejszym świecie? Czy może jednak należy zwolnić i pozwolić sobie na chwile nic nierobienia, które mają ogromne znaczenie dla naszego myślenia? Na te i inne pytania dotyczące bezcelowości odpowiada Leonard Mlodinow.

Kultura

Czas żywych trupów – Jim Jarmush, reżyser „Truposze nie umierają”, opowiada o swojej teorii końca świata i ludzkiej cywilizacji, swoich filmach i o tym, że nigdy nie bał się zombie. Rozmowę przeprowadziła Anna Serdiukow.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 22 lipca trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka