kultura/sztuka/rozrywka

Studio Platige Image współtworzy najnowszy teledysk Ellie Goulding

19.07.2019 | Platige Image

Artyści ze studia Platige Image byli odpowiedzialni za efekty wizualne do teledysku do utworu ,,Hate Me’’, który Ellie Goulding nagrała razem z raperem Juice WRLD. Zespół Platige pełnił także znaczącą rolę przy robiącym największe wrażenie na widzach 40-sekundowym fragmencie klipu.  

Videoklip wyreżyserowany przez Saama Farahmanda skupia się na nieustannych rozstaniach i ciągłym zrywaniu znajomości w czasach, w których dominują nowe technologie i w świecie, w którym relacje rozgrywają się za pośrednictwem social mediów.

Zespół Platige Image był odpowiedzialny m.in. za wykreowanie realistycznych pęknięć na powierzchni czarnej szklanej ściany, stworzenie cyfrowego telefonu idealnie zintegrowanego z ruchami wokalistki, komputerowe czyszczenie i poprawianie scenografii oraz wiele innych efektów wizualnych.

– Naszym oczkiem w głowie było jednak ujęcie, w którym Juice WRLD przez ponad 40 sekund wydmuchuje dym z ust w trakcie wypowiadania słów – mówi Marek Gajowski, CGI Supervisor w Platige Image. – Reżyser bardzo drobiazgowo kontrolował, by każde słowo ,,wymawiane’’ przez rapera łączyło się harmonijnie z dymem. Mieliśmy do dyspozycji bibliotekę przeszło 25 specjalnie nakręconych ujęć, które trzeba było wyczyścić, poskładać, zsynchronizować i zintegrować z konkretnym ujęciem. Tutaj genialnie spisał się Maciej Prętki, nasz Lead Compositing Artist, który nad tym imponującym efektem pracował pełne 2 tygodnie – dodaje Marek Gajowski.

Dym jest ważną częścią wizerunku amerykańskiego rapera, dlatego też Saam Farahmand, reżyser teledysku, za punkt honoru obrał właśnie to ujęcie – klip można było uznać za skończony tylko wtedy, kiedy scena z dymem osiągnie doskonały poziom. Tak też się stało, a teledysk mógł zostać pokazany szerokiej publiczności. W ciągu pierwszych 24 godzin po premierze ,,Hate Me’’ zanotowało prawie 3 miliony wyświetleń na YouTube.

Nie tylko wielka, natychmiastowa popularność wpłynęła na zadowolenie reżysera z efektu końcowego.

– Chcieliśmy pokazać miłość i nienawiść oraz jak bardzo nieskładne, porozrywane, poszarpane są nasze relacje – i to się udało – mówi Saam Farahmand, reżyser klipu.  – Chciałem zaprezentować całkowicie inne, nowe oblicze zarówno Ellie, jak i Juice’a – i to też się udało. Mam też wielką nadzieję, że widzowie zwrócą szczególną uwagę na artystyczny wymiar, jaki do teledysku wniósł zespół Platige Image – bez nich te wszystkie ambicje i marzenia, o których wspomniałem wcześniej, pozostałyby tylko listą niezrealizowanych życzeń – dodaje twórca.

Teledysk do piosenki ,,Hate Me’’ Ellie Goulding i amerykańskiego rapera Juice WRLD można zobaczyć pod tym linkiem.

kontakt dla mediów
Donata Karpik
Platige Image
Donata Karpik

d.karpik@publicdialog.pl

informacje o firmie

Platige Image to wielokrotnie nagradzane studio animacji, produkcji i postprodukcji oraz efektów specjalnych, które działa na rynku od 1997 r. Firma specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D, realizacji cyfrowych efektów specjalnych oraz kompozycji obrazu na potrzeby produkcji reklamowych i fabularnych. W swoim portfolio ma również oprawy 3D do przedstawień teatralnych, efekty wizualne i projekty specjalne, m.in. z obszaru muzealnictwa a także organizację prestiżowych eventów. Obecnie zrzesza blisko 300 specjalistów z branży kreatywnej i technologicznej. Studio współpracuje z ekspertami z różnorodnych branż, realizując projekty dla wiodących marek i organizacji z całego świata. Posiada wyspecjalizowane działy dedykowane różnym obszarom działalności: cinematikom, reklamie, animacji (Platige Animation), eventom (Platige Events), teatrowi i rozrywce (Platige Creative Arts), produkcji filmowej (Platige Films), a także projektom specjalnym.

Platige ma na swoim koncie ponad 200 nagród i wyróżnień, krótkometrażowe animacje czterokrotnie zapewniły mu główną nagrodę na festiwalu SIGGRAPH oraz nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA). Studio otrzymało nominację do Oskara oraz nominowane było do Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes i Złotych Lwów na festiwalu filmowym Wenecji. Zdobyło również Europejską Nagrodę Filmową w kategorii Najlepszy Europejski Pełnometrażowy Film Animowany dla „Jeszcze dzień życia".

załączniki

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka