zdrowie technologie

Bądź gotów na tegoroczny okres pylenia dzięki wyjątkowo skutecznym oczyszczaczom powietrza Sharp z serii Ultimate Air UA-HD i UA-HG

18.07.2019 | SHARP

Warszawa, 18 lipca 2019 r. – Według danych ECAP (Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce), aż 21 procent Polaków cierpi na katar sienny, będący objawem alergii na pyłki traw. Szczególnie nasila się on w okresie największego pylenia, czyli od maja do sierpnia. Mało kto jednak wie, że stężenie pyłków w zamkniętych pomieszczeniach jest znacznie większe niż na zewnątrz, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do przewlekłych stanów zapalnych układu oddechowego, a także wzrostu ryzyka zachorowania na astmę. Stosowanie niektórych leków pozwala złagodzić objawy alergii jednak ich zażywanie wiąże się zwykle z uciążliwymi skutkami ubocznymi.

 

Zdrowa i skuteczna alternatywa

 

Pyłki to nie jedyna z przyczyn alergii. Nadmierna higiena, zanieczyszczenie środowiska i zmiany klimatu to tylko niektóre z czynników uznawanych za przyczynę lawinowego wzrostu liczby alergików.

 

Wyposażone w trzystopniowy filtr oczyszczacze powietrza marki Sharp usuwają z pomieszczenia szkodliwe alergeny, a emitowane przez nie ujemne i dodatnie jony pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Oprócz neutralizowania ładunków elektrostatycznych oczyszczacze powietrza marki Sharp zabijają bakterie odpowiedzialne za tworzenie się nieprzyjemnego zapachu, a także zapewniają optymalny poziom nawilżenia w pomieszczeniu.

 

Nowoczesne technologie dla dobrego samopoczucia

 

Oczyszczacze powietrza marki Sharp wyróżnia opracowana przez japońskiego producenta wyjątkowa technologia Plasmacluster, która wzmacnia pozytywne działanie występujących w powietrzu jonów. Uwalniane do pomieszczenia ujemne i dodatnie jony eliminują szkodliwe bakterie niszcząc ich błonę komórkową. Pozwala to na usunięcie nawet do 99 procent znajdujących się w powietrzu szkodliwych cząsteczek. Co więcej, oprócz nowoczesnej technologii Plasmacluster urządzenia z serii UA-HD i UA-HG wyposażone są w trzystopniowy system filtrujący złożony z filtra wstępnego, usuwającego duże drobiny brudu, filtra z aktywnym węglem neutralizującego nieprzyjemne zapachy oraz filtra HEPA, który eliminuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia, bakterie i grzyby.  

 

Dodatkowo oczyszczacze Sharp z serii UA-HD i UA-HG posiadają szereg inteligentnych funkcji takich jak: system kontroli jakości powietrza, czujniki temperatury, ruchu i zapachu czy funkcja nawilżania suchego powietrza szczególnie przydatna w okresie grzewczym. Oczyszczacze marki Sharp są ciche, wydajne i energooszczędne, żywotność ich filtrów przy odpowiednich warunkach i prawidłowej konserwacji może wynieść do 10 lat, ponadto doskonale nadają się do stosowania w pomieszczeniach o różnej wielkości – od 21 do 50 m².

 

Ceny i dostępność

 

Oczyszczacze powietrza z serii Ultimate Air (UA-HD i UA-HG) dostępne są do nabycia w sklepach stacjonarnych, a także za pośrednictwem stron internetowych sklepów np. Media Markt i Media Expert. Sugerowane ceny detaliczne poszczególnych modeli znajdują się poniżej:

 

UA-HG30E-B - 1 199 PLN

UA-HD40E-L - 1 449 PLN

UA-HD40E-T - 1 449 PLN

UA-HD50E-L - 1 799 PLN

UA-HD60E-L - 2 099 PLN

UA-HG40E-L - 1 999 PLN

UA-HG40E-T - 1 999 PLN

UA-HG50E-L - 2 399 PLN

UA-HG60E-L - 2 899 PLN

 

 

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych modeli dostępne są na stronie:

www.sharpconsumer.eu

kontakt dla mediów
Account Executive, SHARP
Jakub Świętochowski

jakub.swietochowski@publicismedia.com

informacje o firmie

O Sharp

Sharp Corporation to globalny dostawca innowacyjnych produktów i technologii, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości elektroniki. Wizją firmy Sharp jest “zmienianie świata poprzez technologie 8K i AIoT”. Technologia 8K tworzy obrazy, które ukazują świat poza naszą codzienną rzeczywistością, pozwalając odkrywać nowe, fascynujące rzeczy. AIoT łączy ludzi i społeczności, korzystając ze sztucznej inteligencji i internetu rzeczy. Firma Sharp jest źródłem wielu innowacji. Opierając się na technologiach, konsekwentnie rewolucjonizuje świat. Sharp Corporation to globalna firma, która zatrudnia 52 548 pracowników (stan na 30 czerwca 2018 roku) i notuje 2,43 milionów jenów skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży za rok fiskalny kończący się 31 marca 2018 roku.

Więcej informacji na stronie: www.sharpconsumer.eu  

załączniki

więcej z kategorii zdrowie