nowe produkty/usługi internet technologie

Do aplikacji EnveloBanku zalogujesz się odciskiem palca

15.07.2019 | Bank Pocztowy SA

Klienci EnveloBanku – cyfrowej marki Banku Pocztowego, mogą już w bezpieczny sposób logować się do aplikacji metodą biometryczną, tj. odciskiem palca. W ten sam sposób można także od dziś autoryzować przelewy.

EnveloBank udostępnił Klientom możliwość logowania się do aplikacji oraz zatwierdzania przelewów za pomocą odcisku palca. To szybki i bezpieczny sposób korzystania z bankowości mobilnej bez konieczności wpisywania 6-cyfrowego numeru PIN.

- Biometria w bankowości to bezpieczeństwo wynikające z niepowtarzalności układu linii papilarnych. Dla Klientów to jednak także wygoda i możliwość błyskawicznego logowania się i autoryzacji przelewów, co przy dzisiejszym, szybkim   trybie życia coraz bardziej zyskuje na znaczeniu – mówi Sylwia Kosidło, p.o. dyrektora Departamentu Kart Płatniczych i Bankowości Elektronicznej w Banku Pocztowym.

By korzystać z bankowości mobilnej poprzez skanowanie odcisku palca na swoim smartfonie niezbędne jest wcześniejsze ściągnięcie najnowszej wersji aplikacji mobilnej EnveloBanku. Kolejne kroki to zapisanie wzoru co najmniej jednego odcisku palca z użyciem czytnika linii papilarnych smartfona oraz włączenie w aplikacji opcji autoryzacji odciskiem palca. Do decyzji Klienta pozostaje, czy biometria wykorzystywana będzie jedynie przy logowaniu, czy także przy autoryzacji przelewów. Taka możliwość dotyczy przelewów do 1000 zł.

Więcej informacji o wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniu biometrycznym EnveloBanku – cyfrowej marki Banku Pocztowego znaleźć można TUTAJ. 

kontakt dla mediów
Bartosz Trzciński
Rzecznik Prasowy, Bank Pocztowy SA
Bartosz Trzciński

b.trzcinski@pocztowy.pl

tel: 22 328 74 71

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi