polityka media/marketing/reklama

"Wprost" (29) Bank Putina chciał wejść do Polski. Jak rosyjskie służby chciały wniknąć do polskiego systemu finansowego.

Kraj

Królowe Platformy – najbardziej znane i wpływowe kobiety z Platformy Obywatelskiej. Wspierane przez Donalda Tuska, doszły do władzy i znane są na europejskich salonach. Artykuł o kobietach polityki autorstwa Joanny Miziołek.

Kaczyński i Rydzyk bronią patologii – o pomyśle Platformy na najbliższe wybory, podejściu do Koalicji i sposobu rządzenia Polską przez obecną władzę opowiedział Rafał Grupiński, szef wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej. Rozmowę przeprowadziły Eliza Olczyk i Joanna Miziołek.

Mam nadzieję, że nie trafię do więzienia – Ostracyzm następuje i pewnie będzie następował. Ale wie pani, przeżyłem już tyle, że przeżyję i to... - Andrzej Grabowski w wywiadzie dla Wprost opowiada o swojej najnowszej roli w filmie Patryka Vegi. Rozmowę przeprowadziła Paulina Socha-Jakubowska.

Społeczeństwo

Cała Polska tuczy dzieci – Bieganie po lasach i łąkach to wspomnienie starszych pokoleń. Współczesne dzieci źle się odżywiają, mało się ruszają, a ich organizmy wyniszczają się coraz szybciej. W Polsce, z roku na rok, problem otyłości wśród dzieci rośnie, a winę za to ponoszą głownie rodzice. O problemie, na łamach Wprost, pisze Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.

Polski Budzik pierwszy na świecie - Komórki z płodów po poronieniu mogą ratować ludzi w śpiączce. Nie ma choroby „śpiączka”. Jest uszkodzenie mózgu, które ją spowodowało. Próbujemy naprawić to uszkodzenie– przekonują Ewa Błaszczyk i prof. Wojciech Maksymowicz i opowiadają o nowej metodzie, którą chcą zastosować w Polsce. Rozmowę na łamach Wprost, przeprowadziła Katarzyna Skrzydłowka-Kalukin.

Biznes

Mapa polskich milionerów – w tym roku w Polsce żyje rekordowa liczba milionerów. Karol Wasilewski sprawdził w jakiej części kraju jest ich najwięcej, gdzie i jak mieszkają najbogatsi.

Zagranica

Prawo dla bogatych – Sprawa Jeffreya Epsteina, uwikłanego w aferę pedofilską, która może pogrążyć najbardziej prominentnych polityków w Stanach jest dla Amerykanów dowodem na bezkarność zdemoralizowanej elity. Pikanterii dodaje fakt, że Epstein jest przyjacielem Donalda Trumpa i Billa Clintona. O skandalu, który może wstrząsnąć światem, pisze Anna Gwozdowska.

Byle dalej od szejka – jeden z najbogatszych ludzi świata, który okazuje się być też wielkim tyranem. Od władcy Dubaju uciekła żona, a wcześniej próbowały uciec dwie jego córki. Pod koniec lipca przed londyńskim High Court of Justice staną naprzeciw siebie sławy brytyjskiej palestry, reprezentujące bajecznie bogatego szejka Dubaju i jego szóstą żonę. Cała sytuacja już określana jest mianem „rozwodu sezonu”. O aferze na dworze szejka pisze Jakub Mielnik.

Kultura

Bez ciśnienia– XIX wieczny awanturnik i Paryż tamtego okresu w tle. Wywiad z Vincentem Casselem, odtwórcą głównej roli w filmie „Władcy Paryża”, przeprowadził Krzysztof Kwiatkowski.

Czasy trykotu, czasy niewinności– „Stranger Things”, serial, który bije rekordy popularności, to już nie tylko kolejny popkulturowy twór, o którym mówi się, że będzie ikoną. Dzięki niemu fascynacja latami 80 powróciła ze zdwojoną siłą. Serial pokazuje, że w tej dekadzie było coś więcej, niż tylko tapiry na włosach. Artykuł autorstwa Krzysztofa Kwiatkowskiego.

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka