styl życia media/marketing/reklama

ING i blinkee.city udostępniają pojazdy elektryczne w dużych miastach

11.07.2019 | blinkee.city

620 skuterów wyjechało w ciągu ostatnich dni na ulice największych polskich aglomeracji. To wynik podpisanej w maju przez ING Bank Śląski i blinkee.city umowy, o partnerskiej współpracy w zakresie rozbudowy ogólnodostępnej usługi sharingowej sieci skuterów i hulajnóg elektrycznych.

– Wierzymy, że idea współdzielenia to naturalny kierunek i droga do budowy smart cities. Zgodnie z zapowiedzią ruszyliśmy z dystrybucją pojazdów elektrycznych w dużych aglomeracjach, gdzie smog oraz problemy komunikacyjne są największe. Rozmieściliśmy skutery w Katowicach, Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy. W kolejnych tygodniach udostępnimy również 200 hulajnóg – powiedziała Joanna Erdman, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

– Nasze jednoślady realnie ułatwiają życie mieszkańcom wielkich miast. Dzięki nim przejazd przez zatłoczone ulice jest szybki, a co najważniejsze ekologiczny. Cieszymy się, że takie rozwiązania są coraz bardziej popularne i rośnie świadomość, że eko to nie tylko moda, ale przede wszystkim świadome podążanie za globalną potrzebą ochrony środowiska. Tylko w 2018 r. dzięki poruszaniu się na skuterach blinkee.city użytkownicy zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla  – dodał Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city.

Wypożyczanie pojazdów jest możliwe poprzez bezpłatną aplikację blinkee.city, dostępną w sklepach iOS i Android. Lokalizacje oraz liczba pojazdów, które zostaną udostępnione przez ING i blinkee.city to:

  • Katowice: 100 skuterów;
  • Warszawa: 200 skuterów;
  • Trójmiasto: 70 skuterów;
  • Kraków: 70 skuterów;
  • Łódź: 50 skuterów;
  • Poznań: 56 skuterów;
  • Lublin: 39 skuterów;
  • Bydgoszcz: 35 skuterów.

Koszty* wypożyczenia pojazdów:

  • Skutery: 0,69 zł za minutę lub maksymalna opłata dzienna 89 zł;
  • Hulajnogi: opłata podstawowa 2,50zł + 0,49 zł za minutę.

 

*Koszty wypożyczenia pojazdów w Poznaniu to: skutery – opłata podstawowa 1,5 zł + 0,59 zł za minutę, hulajnogi  – opłata podstawowa 1,5 zł + 0,49 zł za minutę.
kontakt dla mediów
Account Executive, blinkee.city
Małgorzata Grzegolec

m.grzegolec@synertime.pl

tel: 664-904-605

informacje o firmie

***

blinkee.city – rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 15 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Lublin) oraz 5 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Split, Walencja, Bukareszt, Sztokholm). Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 250 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.

załączniki

więcej z kategorii styl życia