kultura/sztuka/rozrywka

Galeria Klif: wystawa "Piasek, woda, moda! Dawna Gdynia na plaży"

10.07.2019 | Galeria Klif

Kulturalne lato w gdyńskim Klifie. W ten piątek (12 lipca br.) o godz. 12:00 w Galerii Klif odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Piasek, woda, moda! Dawna Gdynia na plaży”. Otwarciu będzie towarzyszyło spotkanie z Małgorzatą Sokołowską, autorką książki „Kobiety Gdyni”.

Klif stawia na promocję kultury

Wyjątkowa ekspozycja pt. „Piasek, woda, moda! Dawna Gdynia na plaży” będzie już trzecią w tym roku wystawą organizowaną przez Galerię Klif i Muzeum Miasta Gdyni. Zobaczyć będzie można fotografie przedstawiające gdyńskich plażowiczów lat 20. oraz 30. ubiegłego wieku. Zdjęcia pokazują, że Gdynia była nie tylko miastem portowym, związanym z przemysłem, ale również miejscem wypoczynku i dobrej zabawy. Niezwykłe ujęcia wakacyjnych aktywności bywalców gdyńskich plaż będzie można oglądać na trzydziestu fotografiach, które do tej pory spoczywały w archiwach muzeum.

- Współpraca z Muzeum Miasta Gdyni jest bardzo owocna. Chcemy, by nasi klienci mogli mieć bliski i łatwy kontakt z kulturą i historią miasta – mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif. – Zapraszamy wszystkich gdynian i turystów odwiedzających Trójmiasto. Będzie okazja do wysłuchania ciekawych, prawdziwych opowieści o kobietach i mężczyznach, którzy tworzyli to wspaniałe miasto.

Gdynia miastem kobiet

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie z Małgorzatą Sokołowską autorką książki „Kobiety Gdyni”. Książka przybliża losy mieszkanek przedwojennej Gdyni. Można będzie usłyszeć opowieści o niezwykłych i samodzielnych kobietach, o paniach które prowadziły własne firmy, stowarzyszenia emancypacyjne i… przeciwstawiały się męskiej dominacji w samorządach.

W tym roku w Galerii Klif odbyło się już kilka wystaw. Współpraca z instytucjami kultury jest inicjatywą, nadającą nowy ton relacjom z klientami. Do końca lipca br., równolegle z otwieraną właśnie wystawą fotografii, będzie można zwiedzić wystawę plakatów towarzyszących XV edycji Festiwalu Globaltica.

kontakt dla mediów
PR Manager, Galeria Klif
Alina Geniusz-Siuchnińska

alina.geniusz@inntu.pl

informacje o firmie

Galeria Klif w Gdyni od 1996 roku jest źródłem inspiracji dla osób, które w modzie szukają czegoś więcej niż tylko ubrań. Wychodząc z założenia, że moda stanowi odzwierciedlenie naszego charakteru i stylu życia, Klif oferuje swoim klientom ponad 130 sklepów, które swoimi propozycjami zaspokoją najbardziej wymagające gusta. W Galerii Klif dostępne są wyjątkowe marki, często jedyne w Trójmieście. Ekskluzywne butiki i marki znanych projektantów, m.in. Bizuu, Charme, COS, Emanuel Berg, La Mania, Lidia Kalita, Robert Kupisz Liu Jo, Marciano Guess, Patrizia Pepe, Petit Bateau, Pinko, Stefanel, Tommy Hilfiger czy Superdry wraz z popularnymi markami sieciowymi tworzą szeroką ofertę, która zaspokoi szerokie gusta klientów.

załączniki

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka