nowe produkty/usługi turystyka/wypoczynek

Linie Emirates otwierają nowe połączenie do Porto

05.07.2019 | Emirates
  • Porto zostaje drugim kierunkiem Emirates w Portugalii
  • Lot Emirates zapewni zagranicznym pasażerom bezpośrednie połączenie do północnej Portugalii

Piątek, 5 lipca 2019 r. – Warszawa, Polska - Linie Emirates otworzyły nowe połączenie do Porto, drugiego kierunku przewoźnika w Portugalii. Cztery loty tygodniowo zapewnią pasażerom Emirates bezpośrednie połączenie do popularnego miasta na północy kraju.

Samolot inauguracyjnego rejsu EK197 wylądował na międzynarodowym lotnisku w Porto we wtorek po południu, zapoczątkowując pierwsze połączenie przewoźnika do północnej Portugalii. Klasa biznes i ekonomiczna dwuklasowego Boeinga 777-200LR Emirates zostały wyposażone w najnowsze fotele i elementy wystroju. W samolocie znajdują się fotele rozkładane do pozycji leżącej w układzie 2-2-2 w klasie biznes (38 miejsc) oraz szerokie fotele w klasie ekonomicznej (264 miejsc). 

Rejs EK197 będzie realizowany we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Odlot z Dubaju zaplanowano na 9.15 z lądowaniem w Porto o 14.30. Lot powrotny nr EK198 z Porto zaplanowano na 17.35 z lądowaniem w Dubaju o 4.15 następnego dnia.

Ponadto linie Emirates realizują dwa loty dziennie na trasie Dubaj-Lizbona obsługiwane przez Boeingi 777-300ER, oferując łącznie ponad 700 miejsc dziennie.

Dodatkowo oddział cargo przewoźnika, Emirates SkyCargo, będzie mógł przewieźć każdorazowo do 15 ton ładunku na nowej trasie, zapewniając miejscowym przedsiębiorcom większe możliwości eksportu i importu towarów.

kontakt dla mediów
Zuzanna Cholewa
Account Manager, Emirates
Zuzanna Cholewa

zuzanna.cholewa@mslgroup.com

tel: +48 22 444 48 47

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 269 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 232 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 158 kierunkach w 85 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi