internet

Vodafone i Ericsson uruchamiają sieć 5G w Londynie

04.07.2019 | Ericsson Sp. z o.o.
  • Partnerstwo obejmuje technologię Ericsson Radio System
  • Ericsson Spectrum Sharing firmy Ericsson umożliwia tworzenie zasięgu 5G na istniejącym spektrum LTE

Wiodąca technologia 5G firmy Ericsson odegrała główną rolę w uruchomieniu sieci 5G przez Vodafone UK dla klientów indywidualnych i biznesowych w Londynie. Londyński Sky Garden, słynący ze spektakularnych widoków, był miejscem specjalnego wydarzenia 5G, podczas którego przedstawiono wirtualną prezentację najnowszego raportu Ericsson ConsumerLab.

Ericsson dostarczy w Londynie 5G, opierając się na technologii Ericsson Radio System, która obejmuje najnowsze rozwiązania Baseband 6630 i Massive MIMO 6488, działające w sieci 5G na częstotliwości 3,5 GHz. W połączeniu z LTE, użytkownicy sieci 5G będą mogli osiągnąć do 10 razy wyższą prędkość niż w przypadku sieci 4G, ze znacznie mniejszym opóźnieniem.

Unikalna funkcja Ericsson Spectrum Sharing (ERS) umożliwi firmie Vodafone rozwój sieci 5G na duży obszar, poprzez wykorzystanie widma 4G w istniejącej infrastrukturze Ericsson Radio System.

Zgodnie z wynikami raportu Ericsson Cosumer Lab, dostęp do łączności 5G jest bardzo wyczekiwany przez brytyjskich konsumentów, przewiduje się, że średnio, na nowych mobilnych urządzeniach 5G, będą używać 10-12 razy więcej danych. Uruchomienie sieci 5G przez Vodafone UK zostanie przyjęte z zadowoleniem przez czterech na dziesięciu zidentyfikowanych przez badanie abonentów, którzy borykają się z problemami powodowanymi przez przeciążenia sieci w zatłoczonych obszarach miejskich.    

Scott Petty, Dyrektor generalny ds. technologii w Vodafone UK mówi: „Dziś włączamy sieć 5G w siedmiu miastach Wielkiej Brytanii, w tym w Londynie. Przy wsparciu ze strony naszej największej w historii inwestycji w kapitał i poprzez nowe abonamenty z nielimitowaną transmisją danych, we współpracy z firmą Ericsson, umożliwiamy londyńczykom dostęp do ultraszybkiej sieci 5G i 4G bez żadnych ograniczeń.”

Arun Bansal, Prezes na Europę i Amerykę Łacińską w firmie Ericsson mówi: „Jako uznany lider we wprowadzaniu sieci 5G w Europie, z przyjemnością uruchamiamy sieć 5G Vodafone w Londynie. Nasza współpraca z Vodafone jest długa. W przypadku sieci 5G ściśle współpracowaliśmy, a dostawa technologii 5G Ericsson Radio System była szybka, wydajna i zorientowana na klienta. Nasze unikalne rozwiązanie Ericsson Spectrum Sharing umożliwi firmie Vodafone rozwój 5G w swojej sieci.”

kontakt dla mediów
Katarzyna Pąk
Head of Marketing & Communications, Ericsson Sp. z o.o.
Katarzyna Pąk

katarzyna.pak@ericsson.com

informacje o firmie

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zrównoważonych społecznościach na całym świecie.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876 roku, ma centralę w Sztokholmie. W 2016 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 222,8 mld SEK. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericssonpolska

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

załączniki

więcej z kategorii internet