wydarzenia towary konsumpcyjne transport

Światowy Dzień Czekolady: co roku linie Emirates przewożą ponad 11 mln kawałków wyśmienitej czekolady i innych czekoladowych słodkości

04.07.2019 | Emirates

Piątek, 5 lipca 2019 r. – Warszawa, Polska - Co roku linie Emirates podają w klasach premium przynajmniej 11 mln kawałków luksusowej czekolady z całego świata oraz szeroki wybór czekoladowych deserów i słodyczy we wszystkich klasach rezerwacyjnych. Słodkości stanowią uzupełnienie wyśmienitej oferty gastronomicznej Emirates przygotowywanej przez najlepszych kucharzy.

W klasie pierwszej i biznes pasażerowie Emirates mogą spróbować pralin i czekoladek 8 producentów luksusowej czekolady z 6 krajów słynących z zamiłowania do niej. Wybrane marki oferują podróżującym różnorodny zestaw czekolad najwyższej jakości z całego świata, w tym miejscowych wyrobów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie przewoźnik ma swoją siedzibę. Każda marka czekolady jest serwowana na pokładzie przez 3 miesiące, po czym pasażerowie otrzymują nowy zestaw do spróbowania.

Wśród nich znajdują się:

  • Godiva z Belgii, stała pozycja w menu Emirates od ponad 20 lat
  • Valrhona z Francji, producent czekoladek od 1922 roku
  • Canonica ze Szwajcarii, ręcznie robione czekoladki szwajcarskie
  • Pacari z Ekwadoru, ekologiczna i wegańska alternatywa dla pasażerów Emirates
  • Neuhaus z Belgii, twórca belgijskiej praliny
  • Hotel Chocolat z Wielkiej Brytanii, brytyjski plantator kakao i producent czekolady
  • Forrey & Galland ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, czekolada robiona ręcznie według tradycji francuskich
  • Coco Jalila, również ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, producent tradycyjnych czekoladek z nadzieniem w stylu europejskim, ale z arabskimi akcentami

Linie Emirates serwują czekoladki na wszystkich trasach jako uzupełnienie wielodaniowego menu inspirowanego kuchnią regionalną. Czekolada jest podawana w zestawach po dwie sztuki, a w zestawie mogą znaleźć się: krem kawowy, pralina migdałowa, czekolada gorzka Guanaja 70%, trufla cytrynowa z białej czekolady, ziarna kakaowca w gorzkiej czekoladzie, pralina pistacjowa i czekolada z solą Cuzco i kawałkami ziaren kakaowca.

W klasie pierwszej na amatorów czekolady czekają także koszyki z czekoladowymi smakołykami. Wśród rozmaitych słodkości znajdują się produkty marki Butlers Chocolates z Irlandii. Linie Emirates serwują batony z oferty Butlers o najróżniejszych smakach, w tym białej czekolady z owocami leśnymi czy czekolady mlecznej z miodowymi chipsami.

We wszystkich klasach pasażerowie spragnieni czekolady znajdą w menu czekoladowe desery i czekoladę na gorąco. Na dłuższych trasach przyjazny personel pokładowy Emirates rozdaje pasażerom batoniki, a w okresach świąt dzieci otrzymują czekoladowe lizaki. W salonie pokładowym Airbusa A380 Emirates czekają draże M&M’s, ciasta czekoladowe i rozmaite czekoladki.

kontakt dla mediów
Zuzanna Cholewa
Account Manager, Emirates
Zuzanna Cholewa

zuzanna.cholewa@mslgroup.com

tel: +48 22 444 48 47

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 269 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 232 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 158 kierunkach w 85 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia