polityka media/marketing/reklama

"Wprost" (27) Patryk Vega: Mój film wpłynie na wybory, uderzam w obie strony, Schetyna też ma się czego bać.

Kraj

Wojna Sztabów - Joachim Brudziński i Krzysztof Brejza stają na czele zaciekłego pojedynku sztabów wyborczych najważniejszych formacji. Partia rządząca i opozycja zbierają jak największą ilość danych, które maja wyjaśniać czego potrzebują wyborcy i w jaki sposób najlepiej do nich dotrzeć. W najbliższym czasie ruszy walka o pozycję w jesiennych wyborach. Więcej na temat w artykule Anny Gielewskiej.

Chciałbym, żeby Kaczyński został premierem - Nie wolno wpadać w samozadowolenie. Jarosław Kaczyński już w czasie wystąpienia wyborczego tonował hurraoptymizm, przestrzegając przed myśleniem, że mamy już drugą kadencję w kieszeni. Sytuacja jest taka, że dzisiejsza opozycja walczy o życie i czeka nas bardzo ciężka kampania – mówi Adam Bielan, w wywiadzie dla Wprost, w artykule Joanny Miziołek.

Lewica zniknie jesienią - Tylko koalicja daje Sojuszowi szansę na powrót do Sejmu. A najbardziej pożądana jest koalicja z dużym partnerem – zauważa Eliza Olczyk w swoim artykule o kondycji obecnej lewicy. Więcej o sytuacji SLD w zbliżających się wyborach parlamentarnych, politycznych koalicjach i współpracy na najwyższych szczeblach w najbliższym numerze Wprost.

Społeczeństwo

Rzecznik ciągłych nieporozumień – Nowy Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, nieporozumienia i nowy sposób rządzenia – w artykule Katarzyny Skrzydłowskiej-Kalukin dowiadujemy się o zapleczu merytorycznym Mikołaja Pawlaka, kontrowersyjnym podejściu do swojego stanowiska oraz o opinii ludzi, którzy z nim pracowali. Czy nowy RPD jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu?

Biznes

Poczekalnia do listy 100 najbogatszych Polaków – Lista biznesmanów, którzy odnoszą sukcesy, ludzi, którzy zbili już majątki i firm, które są warte miliony złotych. To co ich łączy, to fakt, że znajdują się w poczekalni listy 100 najbogatszych Polaków. Sylwetki przedsiębiorców, którzy są pretendentami do przyszłych list przybliża w swoim artkule Szymon Krawiec.

Siedem mitów PKB - PKB Polski rośnie, więc ludzie się bogacą. Będziemy mieli lepsze pensje, wyższe emerytury i grubsze portfele. Ale ile w tym wszystkim jest prawdy? Agencje ratingowe prognozują wzrost PKB w naszym kraju o 4,2% w skali tego roku. Co jednak naprawdę oznacza do dla nas wszystkich? Czy wskaźnik faktycznie w pełni oddaje tak doskonałą sytuację gospodarczą? Siedem mitów na tematy PKB w swoim artykule wyjaśnia Robert Ogłodziński.

Zagranica

Zapasy w piaskownicy – Militarny pokaz siły i słowne przepychanki to ostatni obraz relacji amerykańsko-irańskich. Z jednej strony infantylne prężenie mięśni, z drugiej – przerażenie w oczach innych narodów, które obawiają się eskalacji konfliktu takich państwa jak Iran i USA. Jak zaognia się spór między krajami i jaka jest druga strona medalu w relacjach świata z Bliskim Wschodem? O tym wszystkim będzie się można dowiedzieć z artykułu Jakuba Mielinika.

Zdrowie

Ortopedia spersonalizowana – Medycyna, w dobie swojego ogromnego postępu, jest w stanie nie tylko leczyć dużo lepiej, niż było to możliwe np. 20 lat temu. Dużym krokiem do przodu jest personalizowanie leczenia, możliwość dostosowania współczynników danej metody do konkretnego pacjenta. Sposób leczenia stawów biodrowych, kolanowych, kręgosłupa można dziś dopasować do pacjenta. Dzięki temu może on nawet po skomplikowanej operacji wrócić do sprawności fizycznej, a często też do uprawiania sportu – mówi dr Maciej Miszczak, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Kultura

Sumienie gniewnych ludzi – najpopularniejszy serial na Netflixie, podbijający serca widzów i przebijający popularnością najbardziej znane produkcje serialowe. When they see us to kolejna produkcja, która wpisała się w falę opowieści o rasizmie, systemie sprawiedliwości w USA i walce o wolność i równość. Najnowszą recenzję serialu, autorstwa Krzysztofa Kwiatkowskiego, można znaleźć w najnowszym wydaniu tygodnika Wprost.

Gdy stosy ofiarne zapłoną – ludowe obrzędy, symbolika i wierzenia – wszystko to, może być zaczynem to stworzenia mrożącej krew w żyłach opowieści. Dzięki zaczerpnięciu z folkloru, można w horrorze opowiedzieć historie, które będą ostrym komentarzem do zasad panujących w społeczeństwie od zarania dziejów. Zwłaszcza, jeśli przeniknęły one do współczesnej społeczności po cichu i w publicznej debacie się o nich nie mówi. Midsommar. W biały dzień to opowieść o światach przeszłości i teraźniejszości, lęków naszych przodków i problemów, które dotyczą nas na co dzień. Recenzji filmu podjął się Jakub Demiańczuk i można ją przeczytać w najnowszym wydaniu Wprost.

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 1 lipca trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka