nowe produkty/usługi technologie

Nowe narzędzie cyfrowe AkzoNobel pomaga właścicielom statków zwiększać efektywność prac w suchym doku

28.06.2019 | AkzoNobel

Właściciele i użytkownicy statków mogą teraz lepiej kontrolować ponoszone koszty prac w suchym doku dzięki wykorzystaniu innowacyjnego narzędzia cyfrowego opracowanego przez AkzoNobel.

DryDoQ Insights, bo o nim mowa, precyzyjnie przewiduje stan zanurzonej części kadłuba statku bez konieczności przeprowadzania oględzin. Dzięki analizie danych ma wyjątkową zdolność tworzenia pełnego obrazu korozji i porostów na powierzchni kadłuba, przez co pomaga usprawnić planowanie prac konserwacyjnych i zwiększyć ich efektywność.

Tę technologię wdrożono jako tzw. minimum viable product (wstępna wersja użytkowa umożliwiająca normalne użytkowanie przez klientów, a przy tym stanowiąca podstawę dalszych prac rozwojowych), ktore zostało przeznaczone do testów przez jednego z największych światowych armatorów. Otrzymane informacje umożliwią dalszy rozwój i doskonalenie narzędzia. System jest jednocześnie dostępny na większym rynku.

– Jako dostawca zaawansowanych rozwiązań i usług dla przemysłu okrętowego zawsze szukamy sposobów, dzięki którym nasi klienci zyskają przewagę nad konkurencją – wyjaśnia Michael Hindmarsh, Lider Inkubatora AkzoNobel w UK. – DryDoQ Insights umożliwia armatorom podejmowanie trafniejszych decyzji dotyczących konieczności dokowania statków, a przez to pomaga im efektywniej kontrolować koszty konserwacji.

Massimo Rubesa, Specjalista ds. powłok i materiałów w Stolt Tankers Shipowning, dodaje: – Jako firma, która docenia wkład najnowszych innowacji produktowych i usługowych w podnoszenie efektywności eksploatacji statków, jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy uczestniczyć w pracach nad DryDoQ Insights. Czekamy na kolejne coraz bardziej zaawansowane wersje narzędzia, które mogą przynieść duże korzyści naszej branży.

Nowe narzędzie sporządza prognozy na podstawie własnych danych firmowych, wzbogaconych o dane pochodzące z różnych źródeł zewnętrznych. Wskazuje miejsca wymagające szczególnej uwagi, biorąc pod uwagę typ statku, sposób jego użytkowania i historię wcześniejszych dokowań.

Dział Marine and Protective Coatings AkzoNobel jest liderem w dziedzinie analizy big data w branży morskiej z ponad 40-letnim doświadczeniem. Dla klientów opracowano szereg narzędzi cyfrowych, w tym Intertrac Vision, prognozujące wpływ różnych scenariuszy malowania na parametry kadłuba statku.
Dalsze informacje o DryDoQ Insights są dostępne na stronie www.drydoqinsights.com

informacje o firmie

O AkzoNobel

AkzoNobel to firma z pasją do malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 150 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com.

więcej z kategorii nowe produkty/usługi