nowe produkty/usługi

Gruntowne porządki w wakacje? Świetny pomysł!

26.06.2019 | KRAUSE

Czerwcowy upał za oknem jednych motywuje do planowania wakacyjnych wyjazdów, innych zachęca do… gruntownych porządków. I słusznie – wakacje świetnie nadają się do takich prac. Gdy dzieci wypoczywają na koloniach lub obozach, rodzice mają nie tylko pusty dom, ale i więcej wolnego czasu. Warto taką okazję wykorzystać!

 

Letnie remonty oraz porządki należą do naszej tradycji. Kiedy dom w wakacje pustoszeje, rzucamy się w wir prania firan i zasłon, czyszczenia dywanów czy malowania pomieszczeń. Ciepła i sucha pogoda sprzyja wszystkim czynnościom, które wymagają długiego wietrzenia, a nieobecność w domu małych domowników pozwala na skupienie się na pracy.

 

Polacy i sprzątanie

Polacy sprzątanie mają zakodowane w głowie – jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia[1] aż 68% z nas podejmuje się tego zadania regularnie. Najwięcej, bo aż 44% jest takich, którzy porządkują mieszkanie bo muszą, 32% sprząta bo chce mieć porządek, a 24% z nas po prostu to lubi. Zdecydowanie największą motywacją jest dla nas satysfakcja z czystego domu, a największymi entuzjastami tej czynności są kobiety po 25 roku życia oraz osoby powyżej 55 lat.

 

Te prace lubimy najbardziej

Wśród prac porządkowych najbardziej lubimy odkurzanie, mycie podłóg oraz ścieranie kurzy, które uznajemy za proste, a efekt prac widać bardzo szybko. Największą trudność sprawia nam natomiast mycie okien oraz luster. Co zrobić, aby i te zadania przebiegły sprawniej? Dobrze się do nich przygotować. Podstawą będzie oczywiście zestaw niezbędnych akcesoriów (ściereczki, elektryczne myjki do okien) oraz detergentów, ale nie bez znaczenia na komfort i bezpieczeństwo prac będzie wybór odpowiedniej drabiny. – Najlepiej postawić na drabinę wolnostojącą, która oferuje wyjątkowo ergonomiczne rozwiązania, np. wielofunkcyjną półkę, najlepiej zintegrowaną od razu z uchwytem na wiadro. W ten sposób ograniczymy do minimum uciążliwe schodzenie i wchodzenie, a tym samym znacząco przyspieszymy prace – podpowiada Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE.

 

Tutaj trafiamy tylko w wakacje

Jak pokazują wspomniane badania, duże porządki robimy raz w tygodniu, a generalne dwa razy w miesiącu. I choć deklarujemy, że taką samą wagę przykładamy do kuchni, łazienki oraz salonu, to nie zawsze udaje nam się przywrócić blask w każdym zakamarku. Mowa przede wszystkim o właścicielach domów, którzy mają znacznie więcej pomieszczeń na głowie niż mieszkańcy bloków. A zatem do spiżarni, pralni czy przestronnej garderoby z pewnością nie docierają regularnie. Dlatego wakacje to doskonały czas na przegląd ubrań, ich odświeżenie oraz odpowiednią segregację. – A ponieważ zabudowa w garderobie zwykle sięga sufitu, z pewnością przydadzą się wygodne składane schodki, dzięki którym bezpiecznie sięgniemy po składowane wysoko pudła oraz umyjemy półki czy relingi na wieszaki. Model Toppy XL oferuje wysokość roboczą powyżej 2,5 m, dwa lub trzy wygodne duże stopnie (25x37,5 cm), a do tego po złożeniu zajmuje naprawdę niewiele miejsca (szerokość zaledwie 9 cm!) – rekomenduje ekspert KRAUSE.

 

Salon kąpielowy na błysk

Łazienka to jedno z najintensywniej użytkowanych przez wszystkich domowników pomieszczeń, dlatego wymaga szczególnej uwagi zarówno na co dzień, jak i od święta. Regularne sprzątanie zwykle ogranicza się do umycia umywalki, toalety oraz kabiny prysznicowej lub wanny. Wysokie lustra, podłogę oraz płytki ścienne pozostawiamy natomiast na specjalne okazje. A te zwykle przychodzą dopiero w trakcie wakacyjnych gruntownych porządków. Zanim się do nich zabierzemy, dobrze jest przygotować sobie odpowiednią drabinę – model Sepuro z serii PlusLine zapewni dostęp do trudno położonych miejsc, oferując wyjątkowo wysoki i łatwy do uchwycenia pałąk bezpieczeństwa z ergonomiczną półką. Drabina wyposażona jest także w hak na wiadro oraz profilowaną platformę z nakładkami antypoślizgowymi i duże stopki, które znacząco zmniejszą ryzyko poślizgnięcia się w wilgotnym środowisku.

 

Nieposegregowane ubrania wciśnięte niedbale do szafy, kurz zalegający na wysokich półkach czy okna wymagające mycia – jeśli tak wygląda Twój dom lub mieszkanie, czas na gruntowne porządki. Zaplanuj je już teraz, a kiedy tylko większość domowników uda się na wakacje, zacznij działać!

 

[1] ARC Rynek i Opinia, Polacy na temat sprzątania w gospodarstwie domowym, wrzesień 2017

informacje o firmie

więcej z kategorii nowe produkty/usługi