transport

Jak poprawnie parkować skutery elektryczne?

26.06.2019 | blinkee.city

Ekologiczne jednoślady blinkee.city, które można wypożyczyć na minuty szybko stały się bardzo popularne wśród bydgoszczan. Pojawia się jednak pytanie, jak poprawnie korzystać z elektrycznych pojazdów, by nie stanowiły one problemu dla ruchu pieszych i samochodów?

O tym, że bydgoszczanie chętnie korzystają z ekologicznych środków transportu przekonaliśmy się po sukcesie rowerów miejskich. 30 elektrycznych skuterów wypożyczanych na minuty zostało przyjętych równie optymistycznie. W pierwszym miesiącu funkcjonowania usługi mieszkańcy jeździli na jednośladach łącznie aż 63 tys. 900 minut!

Nowe środki transportu to jednak także nowe wyzwania, przed którymi stają wszyscy użytkownicy. Od początku działania systemu blinkee.city większość Bydgoszczan nie miała żadnych problemów z rejestracją w aplikacji, uruchomieniem pojazdów czy ich odpowiednim parkowaniem. Pojawiały się jednak sporadyczne przypadki niewłaściwego odstawiania skuterów. W trosce o bezpieczeństwo i wygodę wszystkich mieszkańców, blinkee.city podjęło decyzję o wdrożeniu działań mających na celu edukację użytkowników w zakresie właściwego parkowania jednośladów. – Naszym głównym celem jest wprowadzenie udogodnień, które pozwolą mieszkańcom miasta na szybkie, sprawne i ekologiczne poruszanie się po mieście. Aby tak było niezbędne jest właściwie odstawianie jednośladów, dlatego podjęliśmy szereg działań, by nasze pojazdy były poprawnie parkowane – mówi Tomasz Krzywański, lokalny partner blinkee.city w Bydgoszczy.

blinkee.city przygotowało instrukcję zdjęciową, która przedstawia zarówno poprawnie, jak i nieprawidłowo zaparkowane skutery. Wszystkie materiały mają charakter edukacyjny i dostępne są na stronie blinkee.city oraz social mediach marki. Operator wprowadził także nową opcję komunikacji z użytkownikami aplikacji. W przypadku nieprawidłowo zaparkowanego skutera, centrala wysyła powiadomienie i prośbę o jego poprawne odstawienie na telefon danej osoby. Jeśli ten sam użytkownik dwukrotnie złamie przepisy ruchu drogowego musi liczyć się z karą finansową nakładaną zgodnie z regulaminem. Nagminne łamanie zasad może poskutkować zablokowaniem użytkownika.

Przestawianiem jednośladów w razie potrzeby zajmują się także serwisanci blinkee.city, którzy kilka razy dziennie sprawdzają pojazdy i ładują akumulatory skuterów. – Wszystkim nam zależy na tym samym – by skutery blinkee.city były łatwo dostępne i bezpieczne dla uczestników ruchu drogowego. Liczymy na odpowiedzialność jeżdżących, ale sami także kontrolujemy sytuację parkowania pojazdów w mieście – podsumowuje Tomasz Krzywański.

kontakt dla mediów
Account Executive, blinkee.city
Małgorzata Grzegolec

m.grzegolec@synertime.pl

tel: 664-904-605

informacje o firmie

***

blinkee.city – rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 15 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Lublin) oraz 5 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Split, Walencja, Bukareszt, Sztokholm). Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 250 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.

załączniki

więcej z kategorii transport