wydarzenia sport

Runmageddończycy w IV Mistrzostwach Europy w Biegach OCR

25.06.2019 | Runmageddon

Już w dniach 27 - 30 czerwca br. w Gdyni odbędą się IV Mistrzostwa Europy w Biegach Przeszkodowych. Będą to pierwsze w Polsce zawody, w których udział potwierdzili już biegacze ocr-owi z całej Europy, a także Polacy na co dzień pokonujący trasy polskich i zagranicznych Runmageddonów.

Listy startowe pierwszych w Polsce Mistrzostw Europy w Biegach Przeszkodowych są już zapełnione. Najlepsi biegacze przeszkodowi zjadą się do Gdyni z czterech stron starego kontynentu. Udział zadeklarowało  około 4000 zawodników m.in. z  Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Wśród startujących nie zabraknie również reprezentantów Polski. W biało-czerwonych barwach wystartują także runmageddonowi zawodonicy, znani z tras serii Elite. Dla części z nich start w mistrzostwach nie będzie nowością, ale są i tacy,  którzy po raz pierwszy wystartują w tak prestiżowym wydarzeniu.

Dla Jakuba Zawistowskiego @gładkoprzezprzeszkody, trenera personalnego i  zawodnika OCR będzie to już trzeci start w międzynarodowej rywalizacji. W ubiegłym roku Jakub brał udział nie tylko w  Mistrzostwach Europy, ale także Świata. - Start w tym wydarzeniu to wielkie wyróżnienie, sprawdzian, do którego trenuję już od pół roku. Będę rywalizował z najlepszymi zawodnikami Europy. Cieszę się, bo podczas tych mistrzostw po raz pierwszy zorganizowany będzie krótki tor Ninja Track z samymi przeszkodami - mówi sportowiec.

Jednak mistrzostwa to nie tylko sprawdzian dla doświadczonych biegaczy, ale także szansa na sprawdzenie siebie dla tych, którzy całkiem niedawno rozpoczęli  swoja przygodę w serii Elite. Donata Chmielorz w listopadzie w zeszłym roku po raz pierwszy doniosła opaskę Elite (warunkiem doniesienia opaski jest samodzielne, zgodne z regulaminem pokonanie wszystkich przeszkód) i z sukcesem ukończyła bieg na trzeciej pozycji, a już za kilka dni weźmie udział w międzynarodowej rywalizacji. - Sama do końca jeszcze w to nie wierzę, że za około tydzień będę reprezentować nasz kraj. W mojej głowie ten zaszczyt zarezerwowany był zawsze dla mistrzów sportu, a nie dla takiego amatora jak ja - mówi Donata.

Damian Grzegorzyca kwalifikacje do Mistrzostw zdobył zaledwie kilkanaście dni temu podczas Runmageddonu Gdynia, gdzie zajął trzecie miejsce w kategorii Masters serii Elite. W Runmageddonach biega od 2017 roku, a w marcu sprawdził się podczas Runmageddonu Global na Saharze. - Dla mnie zakwalifikowanie się do mistrzostw jest cudowną niespodzianką. Nie planowałem tego, chciałem tylko pobiec w Elite i donieść opaskę udało się, a do tego z bardzo dobrym wynikiem. Mimo, że jestem zapisany na listę startową mistrzostw, nie mam pewności, że dam radę tam być, gdyż na dniach spodziewam się jeszcze większego zaszczytu, po raz trzeci zostanę ojcem - mówi Damian.

 

Mistrzostwa OCR potrwają cztery dni. W  trakcie ich trwania  rozegrane będą zawody na dystansie 5 km z 40 przeszkodami oraz 15 km z 60. Odbędzie się też bieg drużynowy. Na trasach mistrzostw wystartować będą mogły też dzieci i dorośli, którzy hobbistycznie uprawiają biegi przeszkodowe. Po raz pierwszy zawodnicy będą mogli ścigać się na ultrakrótkim dystansie (150 m) z dużą liczbą przeszkód. - Bardzo cieszymy się, że wśród startujących w Mistrzostwach znajdą się osoby, których przygoda z biegami ocr-owymi rozpoczęła się właśnie od Runmageddonu. Trzymamy kciuki za startujących Runmageddończyków i życzymy im powodzenia - mówi Jaro Bieniecki, pomysłodawca i prezes największego w Polsce cyklu biegów przeszkodowych Runmageddon.

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia