wydarzenia sport zainteresowania/hobby

Runmageddon Gliwice to gwarancja niezapomnianych wrażeń

26.06.2019 | Runmageddon

Około 30 przeszkód stanie na trasach Runmageddonu Gliwice. Jedne z nich będą przeznaczone dla dzieci, inne dla dorosłych. Tym razem pojawią się też takie, które pokonać będzie można rodzinnie. Już w weekend 6-7 lipca br. Runmageddończycy z całej Polski oraz debiutanci, którzy dotychczas tylko myśleli o starcie, staną twarzą w twarz z ekstremalnym wyzwaniem i pokonają sztandarowe przeszkody Runmageddonu.

 

Przed każdą edycją ekstremalnego biegu z przeszkodami, startujący zadają sobie pytanie, jak wyglądać będą trasy Runmageddonu oraz jakich przeszkód i w jakiej kombinacji mogą się spodziewać. Jedno jest pewne -  podczas gliwickiej edycji ekstremalnego biegu uczestnicy zmierzą się z najpopularniejszymi przeszkodami, które dostarczą im wielu emocji. Śmiałkowie, którzy zdecydują się pokonać dystans 6 kilometrów i 30 przeszkód wybiegną z Areny Gliwice wprost na Poznańskie Koziołki, czyli konstrukcję z drewnianych belek.  Następnie pokonają niegroźnie wyglądającą Harfę - poziomą rurę, którą należy przeskoczyć oraz Poręcze wąskie, które trzeba pokonać nie dotykając podłoża. Po wspomnianych trzech konstrukcyjnych przeszkodach, czekać będą na nich wyzwania zbudowane z… opon! Uczestnicy najpierw przebiegną po Dywanie z opon, a następnie przecisną się przez sławną Porodówkę. Przed samym finiszem Runmageddończycy będą mieć niezwykłą przyjemność ponurkowania w Lodowej no Frost by Haier, czyli kontenerze z lodowatą wodą, a także pokonania słynnego testera mięśni rąk: Multiriga.

 

Przeszkody formuły Kids również dostarczą nie lada emocji i zabawy najmłodszym startującym. Dzieci oraz młodzież, które zdecydują się pokonać trasę Runmageddon Kids i Junior wejdą do… Jamy Smoka! Podobnie jak dorośli, przebiegną Dywan z opon, ale tym razem będzie on zlokalizowany w strumyczku. Wespną się na kilka Ścianek pochyłych oraz pionowych, a do tego zjadą Zjeżdżalnią i orzeźwią się  przecinając Kurtynę wodną. Dziecięce trasy dopasowane są do wieku startujących grup wiekowych, dlatego startujący w poszczególnych kategoriach pokonają różne przeszkody.

 

Do Runmageddonu Gliwice pozostało już tylko kilka dni. Ci, którzy chcieliby zapisać się na ten ekstremalny bieg mogą tego dokonać poprzez stronę: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-arena-gliwice-06-07-2019, gdzie mogą zakupić pakiet startowy zarówno na Runmageddon Rekrut (6 km, 30 przeszkód), Intro (3 km,15 przeszkód), Family (2 km, 15 przeszkód), Kids (1km, 10 przeszkód), jak i Junior (2km, 15 przeszkód). Formuły: Intro i Rekrut przeznaczone są dla osób dorosłych. Udział w nich może wziąć też osoba, która ukończyła 16 rok życia, ale pod warunkiem zgody osobistej i pisemnej rodzica. Kids przygotowany jest dla dzieci w wieku 4-11 lat, a Junior dla młodzieży od 12-15 roku życia. Runmageddon Family to nowość wśród formuł ekstremalnego biegu z przeszkodami. Uczestnicy tej formuły startują w drużynach dorośli + Kids/Junior, które tworzy od 2 do 5 osób. Każda drużyna musi składać się z minimum 1 opiekuna – osoby dorosłej oraz minimum jednego dziecka, w przedziale wiekowym 4-15 lat.

kontakt dla mediów
Karina Cywińska
PR Manager, Runmageddon
Karina Cywińska

karina.cywinska@runmageddon.pl

tel: +48 698 555 835

informacje o firmie

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia