wydarzenia nauka/edukacja/szkolenia

Konferencja podsumowująca funkcjonowanie gimnazjów już w sobotę na Politechnice Gdańskiej

14.06.2019 | Politechnika Gdańska

W sobotę, 15 czerwca o godzinie 10:00 w Auli im prof. Seidlera na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej odbędzie się konferencja podsumowująca funkcjonowanie gimnazjów połączona z uroczystym wręczeniem nagród w konkursie na najlepszego absolwenta gimnazjum gmin wiejskich i miasteczek województwa pomorskiego.

 

Inicjatorem zorganizowania konferencji będącej podsumowaniem niemal 20-letniej historii funkcjonowania gimnazjów jest Samorząd Województwa Pomorskiego we współpracy z Okręgiem Pomorskim Związku Nauczycielstwa Polskiego. Intencją konferencji jest przypomnienie idei towarzyszących powołaniu gimnazjów, ze szczególnym naciskiem na aspekt wyrównywania szans edukacyjnych uczniów z mniejszych miejscowości, a także podkreślenie znaczenia gimnazjów w budowaniu gminnej tożsamości. Konferencja jest wyrazem głębokiego przekonania, że inicjatywa powołania gimnazjów dobrze przysłużyła się polskiej edukacji, co zostało potwierdzone między innymi wyraźnym wzrostem wyników polskich uczniów w niezależnych, międzynarodowych badaniach koordynowanych przez OECD (PISA).

Konferencja podłączona jest z uroczystością wręczenia nagród i wyróżnień uzyskanych przez uczniów w XV edycji konkursu na najlepszego absolwenta gimnazjum gmin wiejskich i miasteczek województwa pomorskiego, organizowanego przez Zarząd Okręgu Pomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Udział w konferencji zapowiedzieli m. in. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Marek Dzida, prorektor Politechniki Gdańskiej ds. kształcenia i dydaktyki, prof. Edmund Wittbrodt, minister edukacji narodowej w latach 2000–2001, Katarzyna Hall, minister edukacji narodowej w latach 2007–2011, Elżbieta Markowska, prezes Zarządu Okręgu Pomorskiego ZNP, i dr hab. Michał Federowiczz Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Specjalne wystąpienia do uczestników konferencji zostały przygotowane przez prof. Jerzego Buzka oraz prof. Mirosława Handkego.

kontakt dla mediów
Maciej Dzwonnik
Rzecznik Prasowy, Politechnika Gdańska
Maciej Dzwonnik

maciej.dzwonnik@pg.edu.pl

tel: tel. 58 347 14 67

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia